فر و مایکروویو

کانوکشن در فر چیست؟

کانوکشن فر و مزایای آن

کانوکشن در فر چیست؟ و وجود آن در فر چه اهمیتی دارد؟

کانوکشن در فر چیست؟ سوالی ست که ما بصورت مختصر و مفید پاسخ داده ایم. کانوکشن یک فن انتهای محفظه فر می باشد که کاملا قابل رویت است. فر مجهز به کانوکشن قابلیت های بیشتری نسبت به فر های معمولی برای پخت فراهم می کند.

کانوکشن، پروانه یا فن ایست که در انتهای محفظه داخلی فر نصب می شود.

کانوکشن در فر چه کاری میکند؟

کار اصلی کانوکشن در فر یکنواخت کردن دمای درون محفظه فر هنگام پخت و پز می باشد. این قابلیت با انتقال یکنواخت گرما و حرارت باعث می شود تا مواد غذایی زودتر و بصورت یکنواخت پخته شوند.

کانوکشن و اهمیت آن در فر

کانوکشن در فر Convection یک قابلیت جدید می باشد که در طبخ بهتر کیک – شیرینی و انواع غذاهای دیگر به شما کمک خواهد کرد.

معمولا فرهای کانوکشن دار تنظیماتی دارند که به وسیله آن می‌توانید عملکرد کانوکشن را فعال یا غیرفعال نمایید.

کانوکشن در فر چیست؟

مزیت فر کانوکشن دار و زمان استفاده از کانوکشن فر

مزیت فر کانوکشن دار این است که این سیستم باعث کاهش رطوبت داخل محفظه فر می‌شود و به این ترتیب روی غذاها ترد و برشته می‌شود اما داخل غذا نرم و آبدار باقی می‌ماند. با استفاده از این مزیت کانوکشن در فر می توانید انواع غذا و همچنین کیک را با بهترین کیفیت بپزید.

مزیت دیگر کانوکشن در فر توکار آلتون باعث می شود هنگام پختن کیک، کیک مغز پخت شود، بدون اینکه دیواره های کیک خشک و یا برشته شود. در فر دوقلو آلتون از دو فن کانوکشن استفاده شده است که به طبخ بهتر غذا کمک میکند.

اگر فر کانوکشن نداشته باشد چه می شود؟

فر های معمولی که کانوکشن نداشته باشند معمولا دارای دو المنت گرمایی هستند که هوای داخل فر را گرم می‌کنند تا غذا بپزد.

از المنت پایین فر برای پخت غذا و کیک و از المنت گرمایی بالای فر برای گریل کردن مرغ استفاده می‌شود. به همین دلیل در فرهای معمولی بدون کانوکشن هرچه ظرف غذا به المنت گرمایی نزدیک‌تر باشد، غذا سریع‌تر پخته می شود اما گاهی نیز روی غذا خشک و وسط آن خام و نپخته می ماند.

اما در فر برقی آلتون مدل V402 که دارای عملکرد فن کانوکشن است، سیستم تهویه هوا یا فن و یک المنت گرمایی سوم نیز وجود دارد. بنابراین گرما در تمام نقاط فر به صورت یکنواخت پخش می‌شود و در نتیجه این عمل منجر به پخت کامل، بهتر و سریع تر غذا می شود.

راهنمای استفاده از کانوکشن در فر

برای استفاده از کانوکشن فر برقی برای پخت انواع غذا، کیک و شیرینی باید ابتدا یک سری موارد را رعایت نمایید.

تنظیم دستور پخت فر

اگر به تازگی فر برقی خریداری کرده اید برای پخت غذا درون فر باید ابتدا دستور پخت غذایی را بررسی نمایید. مطمئن شوید که نیاز نیست زمان و دمای پخت را تغییر دهید.

در بیشتر دستورهای پخت، زمان و دما برای فرها از قبل تنظیم شده است. ولی ممکن است در برخی از آن‌ها زمان و دما برای فر کانوکشن هم گفته شده باشد که نیاز هست خودتان تنظیم نمایید.

گرم کردن محفظه فر از قبل

قبل از شروع به کار مانند استفاده از فر معمولی، فر کانوکشن‌دار را نیز باید گرم کنید. مزیت این نوع فر در این است که زمان گرم شدن آن نیز کمتر است و فر سریع تر گرم می‌شود.

تنظیم دمای کانوکشن فر

قانون مهم و ساده برای استفاده از عملکرد کانوکشن در فر این است که 25 درجه فارنهایت از دمای درج شده از دستور پخت با فر معمولی کم کنید. برای مثال اگر در طرز تهیه کیک در فر گفته شده است فر برقی تان را با دمای 325 درجه فارنهایت گرم کنید، 25 درجه کم کرده و فر کانوکشن را با 300 درجه فارنهایت گرم کنید.

پیشنهاد خرید فر کانوکشن دار آلتون از فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی

خرید آنلاین فر آلتون از فروشگاه سینک گرانیتی = حمل رایگان + نصب رایگان + تخفیف ویژه

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی شما می توانید به کلیپ آموزش فر آلتون، فر برقی آلتون، نمایندگی التون،فر بیمکث و بررسی قیمت فر داتیس نیز دسترسی کامل داشته باشید. ممکن است سوالاتی در مورد گریل در فر کجاست؟ کانوکشن در فر چیست؟ و یا حتی درمورد نحوه تمیز کردن فر و کیفیت فر برقی آلتون بیشتر بخوانید که در بخش مقالات سایت بصورت مختصر و مفید به تمامی آنها اشاره شده است. همچنین به سوالات بسیاری از کاربران فروشگاه که در مورد فر برقی آلتون ساخت کجاست؟ و بررسی مشخصات فر توکار آلتون V901 و فرق آون توستر و مایکروفر پرسیده بودن بصورت کامل و جامع توضیح داده شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید