فر و مایکروویو

آون توستر چیست؟

آون توستر چیست

آون توستر چیست؟ موارد استفاده از توستر

آون توستر چیست؟ آون توستر یا تستر یک وسیله الکتریکی که مانند یک فر کوچک یا ماکروفر طراحی شده است. کاربرد آون توستر بیشتر برای استفاده کردن در جهت برشته کردن نان، کباب کردن یا پختن مقادیر کمی از غذاهای مختلف همچون کیک، شیرینی، گوشت، یخ زدایی و…  مورد استفاده قرار میگیرد. گاها به آون توستر ها مینی فر هم گفته می شود.

فرق اون توستر با فر برقی

در اصل می توان آون توستر را ترکیبی از فر برقی و توستر نامید. مدل های پیشرفته آون توستر مجهز به فناوری های جدیدی همچون قابلیت گریل کردن مرغ و گوشت و کانوکشن هستند. از فواید و مزایا و کاربرد آون توستر‌ها می توان به یخ زدایی، گرم کردن غذا و هم برای پخت مواد غذایی و تهیه مرغ بریان و کباب کردن استفاده کرد.

آون توستر چه کارایی دارد؟ کاربرد آون توستر

یکی از مزایای آون توستر این است که خیلی سریع تر گرم می شود. در مواردی که مایکروویو ممکن است چیزهایی مانند پیتزا، سیب زمینی سرخ کرده یا حتی کتلت های مرغ سوخاری نازک را خیس کند، آون توستر کارایی، کاربرد و نتایج بهتری را در آشپزی به شما بدهد. در ادامه با طرز کار با اون توستر و غذاهایی که در توستر میتوان درست کرد بیشتر آشنا خواهیم کرد.

مزیای آون توستر

مزایای آون توستر چیست؟ تفاوت فر برقی و توستر

آون توستر ها بهترین جایگزین برای فر برقی هستند که میتوان به مزیت آن اشاره کرد، زیرا در اکثر آپارتمان ها فضای کافی در آشپزخانه برای قرار دادن فر وجود ندارد. بهترین مارک اون توستر ایرانی را برند بیمکث و داتیس دارند که می توانید به راحتی از مشخصات فنی و قیمت آن در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی مطلع شوید.

فرق آون توستر و مایکروفر از نظر قیمتی چیست؟ آون توستر خیلی مقرون به صرفه و اقتصادی تر نسبت به فر و مایکروویو است

تفاوت آون توستر و مایکروویو را این نیز میباشد که در فرآیند آشپزی آون توستر فضای بیشتری در آشپزخانه در اختیار شما میگذارد.

تفاوت آون توستر و فر برقی اینست که اون توستر سریع تر نسبت به فر برقی گرم می شود. این که بخواهید فر را روشن کنید تا فقط غذایتان را گرم کنید و یا نان را برشته کنید بسیار عذاب آور است. آون توسترها کوچکتر هستند به این معنی که در مدت زمان کوتاهی، گرم می شوند و به دمای مورد نظر می رسند، و شما به راحتی می توانید غذای خود را گرم کنید پس توستر براي گرم كردن غذا و نان بیشتر مناسب است. به نظر شما در توستر چه غذاهایی میتوان درست کرد؟ در ادامه همراه ما باشید.

معیار های خرید آون توستر مناسب

اندازه و ابعاد کلی آون تستر، گنجایش و ظرفیت پخت، محدوده دما، تایمر، فن کانوکشن، برنامه های پخت و گریل کردن و موتور جوجه گردان، تعداد قفسه، درب شیشه ای برای مشاهده غذا حین پخت، روشنایی محفظه، صفحه کلید، دسترسی به داخل محفظه جهت نظافت و از همه مهمتر قیمت آون توستر، خدمات گارانتی و اعتبار شرکت سازنده می تواند معیار های اصلی باشند.

بهترین مارک آون توستر چیست؟ بدون شک ما آون توستر بیمکث مدل MT003 را به شما پیشنهاد میدهیم به این دلیل که بهترین توستر ایرانی با برند و مارکی معتبر و خدمات پس از فروش خوبه، میزان مصرف برق اون توستر کمتره، هنگام خرید یه دفترچه راهنمای اون توستر بهتون میدن که طریقه استفاده از توستر را کامل توضیح داده است.

در کل آون توستر انرژی و زمان کمتری از شما میگیرد. اندازه کوچکتر یک آون توستر باعث می شود انرژی و زمان کمتری صرف کند تا به دمای مورد نظر برسد. دمای توستر برای کیک شیرینی، لازانیا، پیتزا، درست کردن کباب در برندهای مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد.

تفاوت دیگر آون توستر با فر برقی ایسنت که دمای آشپزخانه را بالا نمیبرد. در مناطق گرم کشور و آشپزخانه های کوچکی که تهویه هوا ندارند آون توستر می تواند بهترین جایگزین برای فر برقی باشد.

آون توستر به دلیل ابعاد کوچکش از نگهداری و نظافت خیلی آسانتری نیز برخودار است. بر خلاف فر توکار جای توستر داخل کابینت نیست و باید آن را روی صفحه کابینت و بصورت روکار استفاده نمایید. اندازه آون توستر معمولا 85 در 33 میباشد. خرید اون توستر برای افرادی که فضای کمی در آشپزخانه دارند مناسب است.

آون توستر بیمکث 003

مزیت آون توستر

دسترسی آسان تری به داخل محفظه آون توستر خواهید داشت. در استفاده از فر ممکن است شما چندین بار خم و راست شوید و یا برای افراد معلول کار با فر برقی و دسترسی به محتویات داخل فر دشوار است اما در اون توستر به اینگونه نیست. گرم کردن غذا با توستر خیلی هزینه کمتری برای شما دارد تا استفاده از یک فر یا مایکروفر.

چگونه داخل اون توستر را تمیز کنیم؟ تمیز كردن داخل اون توستر بسیار راحت‌تر از فر برقی میباشد. شاید این مورد برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما بیاید صادق باشیم، هیچ کس دوست ندارد وسیله ای مانند فر را تمیز کند. همچنین در فرایند تمیز کردن فر برقی از چربی های سوخته غذا ممکن است خطراتی مثل برق گرفتگی یا سوختگی شما را تهدید کند که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید. اما آون توستر کوچکتر است و راحت تر تمیز می شود.

از معایب آون توستر می توان به گنجایش پخت و ابعاد کوچک آن نسبت به فر برقی اشاره کرد.

آنباکس بهترین مارک آون توستر ایرانی

آنباکس آون توستر کانوکشن دار بیمکث

آون توستر برای چه مواردی استفاده می شود؟

آون توستر که اغلب به عنوان جایگزینی برای گرم کردن فر و مایکروفر های بزرگتر آشپزخانه استفاده می شود، مقدار کمی از غذاها را دوباره گرم می کند، می پزد، برشته و قهوه ای می کند و یا یخ زدایی می کند. برای استفاده از آون توستر بهتر است از فویل و ظروف مناسب برای توستر استفاده نمایید.

بهترین مارک آون توستر ایرانی چیست؟

بهترین آون توستر آنهایی هستند که فن کانوکشن دارن قطعا خرید آون توستر بیمکث و داتیس می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. فن کانوکشن هوای گرم را در کل محفظه آون توستر به گردش در می آورد و به پخت سریع و یکنواخت کیک شیرینی، مرغ، پیتزا و لازاینا و غذاهایی که با آون توستر می شود پخت کمک می کند با این عمل مواد غذایی داخل محفظه سریعتر پخته و قهوه ای رنگ می شوند.

از آنجایی که غذا در آون توستر سریع تر پخته می شود، باید آن را برای مدت زمان کمتری تنظیم نمایید یا در حین پخت غذا، دمای آن را در پایین تر دما تنظیم نمایید.

کاربرد آون توستر

تفاوت توستر و آون توستر چیست؟

برخی فکر می کنند که آون توستر همان توستر است، اما توستر با آون توستر فرق دارد و در پاسخ به این سوال باید گفت که آون توستر را می توان نمونه ای از توستر ها در نظر داشت اما کاربرد های پیشرفته تری نسبت به توستر دارند. توسترها به دلیل اندازه کوچک، سرعت پخت سریع و حتی به برشته کردن نان معروف هستند. اما آون توستر علاوه بر قابلیت برشته کردن قابلیت تنوع پخت غذا و فضای اضافی را ارائه می دهد و به راحتی تمیز می شود.

نکات این مقاله را حتما بخوانید:  راهنمای خرید فر توکار

از توستر ها تنها میتوان برای یخ زدایی و گرم کردن و برشته کردن و گریل کردن مواد غذایی استفاده کرد. معولا توستر ها دارای یکی از قابلیت های آون توستر ها می باشند. کارایی توستر نان بیشتر برای برشته کردن نان میباشد تا موارد دیگر.

آون توستر نسبت به توستر در حجم و اندازه بزرگ تری تولید می شود، در کل اگر قرار است تنها برای گرم کردن مجدد مواد غذایی خود دستگاهی را خریداری کنید توصیه ما خرید توستر کوچک است اما اگر قصد دارید برای کارهایی چون پخت مواد غذایی، بریان کردن مرغ و کباب و… استفاده کنید بهتر است به سراغ خرید آون توستر بروید. نحوه کار با آون توستر با روش استفاده از توستر کمی متفاوت است.

نمونه ای از یک توستر

توستر

نمونه ای از یک آون توستر

آون توستر

تفاوت بین آون توستر و فر گازی برقی چیست؟

تفاوت بین آون توستر و فر گازی برقی در توزیع گرما است. تفاوت اصلی آنها این است که در فر یک المنت شامل فن گردش هوا یا کانوکشن است که هوای گرم را به طور یکنواخت در محفظه فر پخش می کند. در مقابل، آون توستر گرما را از دیواره‌های بالا و پایین به طور یکنواخت ساطع می‌کنند. یکی از مزایا و معایب آون توستر نسبت به فر این است که از گرم شدن محیط اشپزخانه جلوگیری میکند. کاربرد‌های فر و آون توستر تقریبا مشابه هم هستند و حتی برخی ها به آون توستر مینی فر نیز میگویند.

فر برقی آلتون 306B

فرق فر و آون توستر

آون توستر بیمکث MT003

فرق آون توستر و فر

نمونه ای از مایکروویو

فرق مایکروفر و آون توستر

تفاوت آون توستر و مایکروفر در چیست؟ توستر بهتره یا مایکروفر ؟

درون آون توستر‌ها المنت هایی برقی قرار دارند که حرارت را از خود توزیع می کنند اما درون مایکروفر ها امواج الکترومغناطیسی که وجود دارد مولکول های آبی که درون غذا وجود دارند را به جنبش در می آورند و بدین روش باعث تولید گرما و پخته شدن مواد غذایی می شود. بنابراین مواد غذای درون مایکروفر ها برشته و خشک نمی شود پس اگر غذاهای آب دار را به غذاهای خشک ترجیح می دهید بهتر است به سراغ ماکروفر‌ها بروید. حال پاسخ سوال توستر بهتره یا مایکروفر رو اینجا میتوان به راحتی متوجه شد.

آیا می توانم در آون توستر غذا بپزم؟

آون توستر ها راه حلی برای پخت و پز و پخت در دسته های کوچک هستند. مطمئنا، آون تستر برای درست کردن نان تست عالی است، اما می تواند گوشت بپزد، شیرینی بپزد و سبزیجات را نیز به بهترین شکل برشته کند.

آیا می توانم غذا را در آون توستر دوباره گرم کنم؟

آون توستر ها معمولاً وسیله گرم کردن مجدد نیز هستند زیرا گرمای یکنواخت و ملایم را فراهم می کنند. اگر نگران خشک شدن غذا هستید، کافی است آن را با کمی فویل بپوشانید. کافیست دمای دستگاه را تنظیم نمایید و هر چند وقت یکبار غذای خود را بررسی نمایید تا کاملا گرم شده باشد.

با اون توستر چی میشه درست کرد‌؟

غذاهایی که با توستر درست میشود مثل: سرخ کردن مرغ ،جوجه کباب، پخت سیب زمینی سوخاری، مرغ کبابی، پخت کیک، خشك كردن شويد در توستر، پیتزا، لازانیا و… با کمی خلاقیت در آشپزی می توانید درست کردن غذا در توستر را به سرعت یاد بگیرید.

ایا مصرف برق اون توستر زیاد است؟

در مورد مصرف برق آون توستر می توان این طور بیان کرد که آون توستر‌ها به دلیل محفظه پخت و پز کوچک و نوع غذاهایی که در آنها درست میکنیم کمتر است و نسبت به فرهای برقی مصرف برق کمتری دارند. از طرفی ممکن هست شما چندین وعده غذایی در روز و در هفته با آون توستر خود بپزید که قطعا بر روی هزینه های برق نیز میتوانید کمی تاثیر بگذارد. پس یکی از موارد تفاوت آون توستر با فر برقی در مصرف انرژی برقی است.

آیا آون توستر ها مضر هستند؟

شوک الکتریکی: المنت های گرمایشی در آون توستر با استفاده از جریان های الکتریکی ولتاژ بالا گرما تولید می کنند. اگر فردی در حین فعالیت به المنت ها دست بزند یا با استفاده از یک هادی مانند چنگال فلزی یا چاقو آنها را لمس کند، خطر برق گرفتگی و شوک الکتریکی بسیار زیادی وجود دارد که بسیار دردناک خواهد بود. برای تمیز کردن محفظه داخلی آون توستر از قطع بود جریان برق حتما اطمینان حاصل نمایید.

آیا آون توستر برای سلامتی مفید است؟

مطالعه ای که در مه 2018 در مجله اروپایی تغذیه بالینی منتشر شد، نشان داد که نان برشته شده دارای شاخص گلیسمی پایین تری است. شاخص گلیسمی تأثیر یک غذا بر سطح قند خون شما را تخمین می زند. برشته کردن نان میزان چربی نان تست را نیز کاهش می دهد.

آیا آون توستر سرطانی است؟

وسایل برقی خانگی ممکن است راحت باشند، اما قرار گرفتن در معرض میدان های الکترومغناطیسی که تولید می کنند ممکن است ایمن نباشد.

آون تستر چیست

پاسخ به سوالات متداول در مورد آون توستر

آیا توسترها می توانند پیتزا بپزند؟

به راحتی در آون توستر پیتزا و لازانیا درست نمایید. برای این کار کافیست آون توستر را با دمای 400 درجه فارنهایت با استفاده از تنظیمات پخت گرم نمایید.

سپس برش های پیتزا یا پیتزا را روی قفسه داخل آون توستر قرار دهید و درب آنرا ببندید و پیتزا را بین 5 تا 10 دقیقه زمان دهید تا بپزید. در تنظیم دما و تایم برای پخت پیتزا به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه نمایید.

آیا می توان پیتزای یخ زده را در آون توستر قرار دهید؟

آون توستر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم نمایید و تکه ای از پیتزای یخ زده را با یک تابه مناسب داخل محفظه تستر به مدت 15 تا 16 دقیقه قرار دهید.

چه چیزی را نمی توان در فر توستر پخت؟

ظروف شیرینی پزی شیشه ای بی کیفیت، کاغذ پوستی، لیوان قهوه یا فنجان قهوه.

آیا می توانم به جای اجاق معمولی از توستر استفاده کنم؟

بهترین آون توستر همه کاره و جمع و جور می تواند جایگزین اجاق گاز شما شود و البته به سبک غذاهایی که قرار است بپزید هم بستگی دارد.

کانوکشن آون توستر چیست؟

کانوکشن یک فن و المنت حرارتی‌ست که در انتهای محفظه داخلی آون توستر تعبیه شده است که هوای گرم را درون محفظه آون تستر به گردش در می آورد و آن را برای پخت و پز چند طبقه ایده آل می کند. بهترین مارک اون توستر کانوکشن دار قیمت مناسب را از شرکت بیمکث بخواهید. دکمه کانوکشن در توستر بصورت یک دایره و چند پروانه داخل آن می باشد.

با کانوکشن آون توستر چه می توان پخت؟

شیرینی‌ها، بیسکویت‌ها، پای، خمیر پیتزا و لازانیا همگی باید درون آون توستر پخته شوند، زیرا حرارت یکنواخت داخل محفظه تستر نتیجه‌ ی بهتری را از آشپزی به شما می‌دهد.

مرغ را چگونه در آون توستر بپزیم؟

مرغ را به مدت تقریبی 35 تا 45 دقیقه در آون توستر بپزید.

آیا قیمت آون توستر ارزان تر از فر هستند؟

بعله قیمت آون توستر ها خیلی ارزان تر و به صرفه تر از فرهای برقی است.

آیا می توان یک کیک در آون توستر بپزید؟

بله، شما می توانید کیک های کوچک را در یک توستر بپزید. با این حال، دما و زمان پخت با پخت معمولی در فر متفاوت است.

باید این را در نظر بگیرید، تابه مناسب را انتخاب نمایید و محل قرارگیری عناصر گرمایشی را برای پخت یکنواخت کیک در آون توستر مشخص نمایید.

آیا فویل آلومینیومی می تواند داخل آون توستر برود؟

می توان از فویل آلومینیومی به عنوان سینی خرده نان در آون توستر استفاده نمایید، البته به شرطی که آن را در ته محفظه یا خیلی نزدیک به المنت حرارتی قرار ندهید.

این می تواند یک راه مفید برای گرفتن خرده های غذا یا ریختن آن باشد، و شما فقط باید سینی فویل را بعد از استفاده به جای تمیز کردن مانند سینی های پخت دور بیندازید.

نکات این مقاله را حتما بخوانید:  بررسی و آموزش فر برقی داتیس مدل 636

آیا می توان در آون توستر مرغ گریل کرد؟ 

یک  آون توستر براحتی می‌تواند مواد غذایی را دوباره گرم کند، گرم نگه دارد، کبابی/کباب کند و یا یک مرغ را گریل کرده و مواد غذایی را بپزد.

برای پخت مرغ در توستر کدام المنت را روشن کنیم؟

برای پخت مرغ در آون توستر بهتر است از المنت بالا که به المنت سقف و گریل نیز معروف است استفاده نمایید.

چرا مرغ در توستر خشک میشود؟

ممکن است گاهی اوقات نیاز باشد برای خشک نشدن مرغ در آون توستر از فن کانوکشن نیز استفاده نمایید. زمان پخت مرغ در توستر نیز البته تاثیر گذار می باشد.

آیا می توانم بیکن (گوشت) را در آون توستر بپزم؟

پختن بیکن در آون توستر شما یک جایگزین سریع و آسان برای استفاده از اجاق گاز یا مایکروفر است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ورقه پخت را با فویل آلومینیومی بپوشانید و نوارهای بیکن را صاف قرار دهید تا روی هم قرار نگیرند. آنها را با دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 10 تا 15 دقیقه بپزید.

شما بین فر آلتون و آون توستر کدام را پیشنهاد میدهید؟

ما پیشنهاد میدهیم اول نظرات مردم در مورد فر آلتون و سپس راهنمای خرید فر آشپزخانه را مطالعه نمایید و در آخر تصمیم به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. و اگر قصد خرید فردوقلو التون را دارید حتما مقاله ای که اخیرا در سایت منتشر شده است را بخوانید و برای ثبت سفارش می توانید از طریق فروشگاه سینک گرانیتی نمایندگی محصولات آلتون در تهران سفارش خود را در هر جای ایران که هستید ثبت نمایید.

آیا می توانیم پیتزا را در آون توستر بپزیم؟

پاسخ بله است! درست کردن پیتزا در آون توستر کار نسبتاً آسانی است. اما پیشنهاد میدهیم از قبل طرز پخت پیتزا در آون توستر، زمان پخت پیتزا در توستر،برای خشک نشدن پیتزا در آون توستر چیکار کنیم، علت خشک شدن نان پیتزا در توستر، درجه آون توستر برای پیتزا، پیتزا چند دقیقه در توستر بماند، دمای پخت پیتزا،و حتی شده یک فیلم پخت پیتزا در توستر را نگاه کنید تا به بهترین شکل ممکن پیتزای خود را در آون توستر بپزید.

آیا می توان پیتزا را در توستر قرار دهید؟

عملکرد دلخواه خود برای پخت پیتزا را انتخاب نمایید (گرم کردن، پختن یا سرخ کردن با هوا) و دما را با فن کانوکشن روشن و روی درجه مورد نظر تنظیم نمایید (اگر آون توستر شما دارای فن کانوکشن باشد). تابه را در آون توستر قرار دهید، استارت را فشار دهید و حرارت دهید تا پنیر و مواد روی آن گرم شده و پوسته آن ترد شود، پیتزا باید 5 الی 8 دقیقه در آون توستر بماند.

آیا می توان فویل آلومینومی را در آون توستر قرار داد؟

می توان از فویل آلومینیومی به عنوان سینی خرده نان در آون توستر استفاده نمایید، البته به شرطی که آن را در ته فر یا خیلی نزدیک به المنت حرارتی قرار ندهید. این می تواند یک راه مفید برای گرفتن خرده های غذا یا ریختن آن باشد، و شما فقط باید سینی فویل را بعد از استفاده به جای تمیز کردن آن مانند سینی های پخت دور بریزید.

چه ظروف غذای مناسب قرار دادن در آون توستر هستند؟

بشقاب های ساخته شده از شیشه، سرامیک و فلز،ظرف مناسب برای پخت کیک و لازانیا اغلب برای قرار دادن در محفظه آون توستر ایمن هستند.

آیا می توان از ظروف شیرینی شیشه ای در آون توستر استفاده کرد؟

بعله، اما فقط برخی از ظروف شیرینی پزی شیشه‌ای. در حالی که ممکن است شرکت هایی وجود داشته باشند که بگویند ظروف شیشه ای آنها برای استفاده در آون توستر ایمن است، که اکثریت اینطور نیستند و ممکن است ظرف شیشه ای در توستر بشکند.

آیا می توانیم تخم مرغ را درون توستر بپزیم؟

بعله، یک قالب کیک کوچک یا سایر تابه های هم اندازه را با کمی اسپری پخت و پز اسپری نمایید. تخم مرغ ها را در تابه بشکنید. قالب را در آون توستر قرار دهید. و عملگر مناسب برای پخت را از منوی دستگاه انتخاب نمایید.

چقدر طول می کشد تا آون توستر گرم شود؟

یک آون توستر متوسط حدود 5 تا 6 دقیقه طول می کشد تا گرم شود.

آیا می توانیم گوشت خام را در آون توستر بپزیم؟

آون توستر ها می توانند گوشت و سوسیس و کالباس را نیز به راحتی بپزند.

چگونه آون توستر را از قبل گرم کنیم؟

آون توستر را روی دمای مورد نیاز تنظیم نمایید. بسته به آون توستر خود، از یک صفحه درجه حرارت یا دکمه های تنظیم دما استفاده نمایید. فر را کمی بگذارید تا گرم شود. این فرآیند ممکن است 10-20 دقیقه طول بکشد.

چگونه پیتزا را در آون توستر گرم کنم؟

مرحله 1: آون توستر خود را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم نمایید.

مرحله 2: هنگامی که آون توستر از قبل گرم شد، برش های پیتزا خود را داخل آن قرار دهید.

مرحله 3: اجازه دهید پیتزا به مدت 10-15 دقیقه بماند.

مرحله 4: پیتزا را بیرون بیاورید تا خنک شود.

مرحله 5: از شاهکار جذاب خود لذت ببرید!

آیا می توان مرغ را در آون توستر بپزید؟

اگر عجله دارید و باید یک غذای سریع روی میز تهیه نمایید، پخت سینه مرغ در آون توستر گزینه بسیار خوبی است. سینه‌های مرغ بدون استخوان و بدون پوست وقتی در آون توستر پخته می‌شوند، به سرعت و به طور یکنواخت پخته می‌شوند و برای وعده‌های غذایی شب‌های هفته عالی هستند.

آیا می توان تابه های آلومینیومی را در آون توستر قرار داد؟

ظروف توستر آلومینیومی بادوام – تابه های آلومینیومی بادوام با لبه فر کامل محکم هستند. به راحتی خم نمی شود یا نمی شکند. برای پخت، برشته کردن، گرم کردن مجدد در آون توستر استفاده نمایید.

آون توستر بیمکث 003
آون توستر بیمکث

آیا می توان پاپ کورن را در آون توستر درست کرد؟

بعله، به راحتی می توان با آون توستر پاپ کردن تازه درست نمایید. اگر اجاق گاز یا مایکروویو برای تهیه پاپ کورن ندارید، یا اگر فقط می خواهید روش جدیدی را امتحان نمایید، یک آون توستر ممکن است راهی عالی برای تهیه پاپ کورن برای شما و خانواده تان باشد.

آیا می توان ظروفی چدنی را در آون توستر قرار داد؟

برای استفاده از ظروف چدن در آون توستر یا اجاق‌های رومیزی، وزن ظرف بسیار مهم است. چدن بسیار سنگین است. اگر قفسه آشپزی آون توستر شما دارای لاستیک‌های نازکی است، ممکن است زیر وزن ظروف چدنی سنگین خم شود یا آویزان شود.

طرز تهیه نان تست در آون توستر

ابتدا برش های نان خود را در وسط قفسه پخت قرار دهید (برای قرار دادن صحیح قفسه به دفترچه راهنمای خود مراجعه نمایید).

بعد، دما را تنظیم نمایید.

در آخر، تایمر را تنظیم نمایید.

آیا کاغذ روغنی می تواند داخل توستر برود؟

به شدت توصیه می کنیم از کاغذ پوستی یا مومی استفاده نکنید. کاغذ روغنی حتی در اجاق‌ها نیز خطر آتش سوزی دارد، و در اجاق‌های توستر بیشتر خطر آتش‌سوزی دارد زیرا عناصر حرارتی به غذا نزدیک‌تر هستند. توصیه شده از فویل آلومینیومی (با احتیاط) استفاده نمایید.

آیا آون توستر ها سریعتر غذا را می پزند؟

یک آون توستر سریعتر و با کنترل بیشتری نسبت به همتای کامل خود پخته غذا را انجام میدهد و وسیله مناسبی برای تهیه غذاهایی در حجم کم و تازه است.

آون توستر بیمکث
آون توستر بیمکث عکس

آیا استفاده از توستر بی خطر است؟

هرگز چیزی را به توستر نچسبانید – در معرض خطر برق گرفتگی شدید قرار خواهید گرفت. سینی خرده نان را مرتباً تمیز نمایید. این کار به کارکرد صحیح توستر شما کمک می کند و از خطرات احتمالی جلوگیری می کند. اگر متوجه بوی عجیب یا هر گونه جرقه شدید، فوراً توستر را از برق بکشید و با خدمات شرکت سازنده آون توستر تماس بگیرید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی شما می توانید به کلیپ آموزش فر آلتون، فر آلتون، فر بیمکث و بررسی فر داتیس نیز دسترسی کامل داشته باشید. ممکن است سوالاتی در مورد گریل در فر کجاست؟ کانوکشن فر چیست؟ و یا حتی درمورد نحوه تمیز کردن فر از چربی سوخته بیشتر بخوانید که در بخش مقالات سایت بصورت مختصر و مفید به تمامی آنها اشاره شده است. همچنین به سوال زیادی از کاربران که در مورد محصولات آلتون ساخت کجاست؟ و بررسی فر توکار عرض نود آلتون پرسیده بودن بصورت کامل و جامع توضیح داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید