فر و مایکروویو

گریل کردن چیست؟

گریل کردن چیست

گریل چیست؟

گریل چیست؟ گریل کردن در فر، مایکروویو و تستر مانند سرخ کردن و کباب کردن با شعله یا حرارت مستقیم گاز و یا برق میباشد.

در هنگام گریل کردن گوشت با فر توکار دقت نمایید که ضخامت گوشت بیش از اندازه نباشد زیرا ممکن است مغز گوشت خام و نپخته باقی بماند و برعکس لایه رویی گوشت بسوزد.

گریل کردن راهی مناسب برای پخت گوشت، مرغ و ماهی می باشد زیرا باعث می شود چربی آن بسوزد و خوراکی کم چرب حاصل شود.

تفاوت گریل کردن با سرخ کردن در چیست؟

گریل کردن با سرخ کردن تقریبا یکی میباشد تفاوت اینجاست که در گریل کردن شعله و حرارت از بالا به گوشت ساطع می شود اما در سرخ کردن شعله و حرارت از پایین به گوشت ساطع می شود. اما در هر دو روش از حرارت مستقیم شعله گاز و یا حرارت المنت برقی استفاده می شود.

المنت بالایی محفظه داخلی فر همان عمل گریل کردن مواد غذایی را توسط انرژی برق انجام میدهد.

در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی می توانید فر آلتون با امکان گریل کردن را با قیمت نمایندگی محصولات آلتون بصورت آنلاین سفارش دهید و قبل از هرچیزی در مورد کیفیت فر آلتون و فر دوقلوی آلتون در سایت بخوانید و بیشتر آشنا شوید.

علامت گریل

علامت گریل کردن فر

علامت گریل با فن

علامت گریل کردن با فن
گریل در فر کجاست

گریل کردن چیست؟ گریل فر کجاست؟

گریل کردن عملکردی است که به شما امکان می دهد غذا را در داخل فر خود کباب کنید. المنت گریل در بالای سقف فر برقی قرار دارد همانطور که در عکس گریل فر مشاهده مینمایید. از نظر ترموستاتیک کنترل می شود، به این معنی که گرمای منظم و دمای فر را برای نتایج پخت مطلوبتر حفظ می کند. این کار را با روشن و خاموش کردن اتومات انجام می دهد.

سوال : گریل فر کجاست؟ گریل فر المنتی که در بالای فر قرار دارد میباشد که بعضا آن را گرمایش از سقف هم می نامند.

فرق گریل و فر چیه؟

تفاوت بین گریل و فر چیست؟ گریل یک واحد پخت و پز است که دارای یک صفحه گریل / رنده است که در آن غذا با حرارت از زیر پخته می شود، در حالی که یک فر دارای یک محفظه عایق حرارتی است که برای پخت یا گرم کردن مواد غذایی استفاده می شود.

کارکرد گریل چیست؟

گریل وسیله ای است که برای پختن غذا و مخصوصا کباب کردن استفاده می شود. با گریل، غذا معمولا برشته می شود.

مرغ گریل کرده یعنی چی ؟

مرغ گریل کرده همان مرغ کباب شده در داخل فر است که بر اثر حرارت زیاد المنت برقی بالای فر درست می شود. بهتر است قبل از گریل کردن مرغ در فر طرز پخت آن و تنظیم دمای مربوطه اش را از دفترچه راهنمایی فر بخوانید. برای مرغ گریل کردن همچنین استفاده از چاشنی و مواد طعم دهنده پیشنهاد می شود.

گریل و انواع گریل کردن

گریل عملکردی است که به شما امکان می دهد غذا را در داخل فر و آون تستر خود کباب کنید. المنت گریل در بالای سقف فر قرار دارد.

انواع گریل

دو نوع گریل سطحی وجود دارد که می توانید در فر خود استفاده کنید. این شامل یک المنت گریل بزرگ است که در آن کل المنت گریل داغ می شود. این برای کباب کردن اقلام مسطح مانند سوسیس یا استیک عالی است. مورد دوم، گریل کوچک یا المنت کف است. هنگام استفاده از این عملکرد، قسمت مرکزی زیر کباب پز داغ می شود، اما منطقه گریل کوچکتر از گریل بزرگ است، به این معنی که باید از آن زمانی استفاده کنید که برای افراد کمتری غذا تهیه می کنید.

مرغ گریل شده یعنی چی
گریل چیست؟

با استفاده از گریل چه چیزی می توانم بپزم؟

عملکرد گریل برای پختن سبزیجات، غذاهای دریایی و غذاهای مختلف گوشتی از جمله جوجه کباب و مرغ بریان، گوشت بره عالی است.

چگونه گریل فر برقی خود را تمیز کنم؟
همانطور که می‌دانید، آشپزی می‌تواند کار کثیفی باشد، مخصوصاً زمانی که همزمان غذاهای مختلفی را آماده می‌کنید.

پس از اتمام پخت، اجازه دهید فر شما تا دمای اتاق خنک شود.

تمام قفسه ها، ریل ها و سینی های پخت را از داخل فر خارج کنید.

چند قطره مایع ظرفشویی را با 400 میلی لیتر آب مخلوط کنید.

مخلوط آب را کف فر خود بریزید.

سطوح داخلی را با اسفنج پاک کنید و تمام لوازم جانبی را  برگردانید داخل فر.

گریل

مزیت گریل کردن چیست ؟

از بین بردن چربی اضافه مواد غذایی

پس از آنکه گفتیم که گریل چیست نوبت به این می رسد که اشاره ای به مزایای آن داشته باشیم. از مهم ترین دلایلی که افراد به سراغ فر یا توستر یا صفحات گریل می روند این است که گریل کردن می تواند چربی اضافه گوشت، مرغ و .. را از بین ببرد و یک غذای سالم به شما تحویل شود.

پخت ماهی در فر گریل دار نیز همین ویژگی را دارد اما از آنجایی که چربی ماهی جزو چربی های مغذی محسوب می شود توصیه می کنیم آن را به این روش طبخ نکنید و اجازه دهید که چربی ماهی در آن بماند. زیرا منبع غنی از امگا ۳ می باشد.

خارج کردن روغن اضافه از تابه

از دیگر مزیت گریل کردن، شاید تاکنون برای شما پیش آمده که در حین سرخ کردن غذا، روغن زیاد در تابه ریخته اید. معمولا خارج کردن روغن از تابه های معمولی مقداری دشوار است و بخش عمده آن به خورد غذا می رود. اما در فر گریل شاهد وجود شیار و عمق هستیم که سبب می شود روغن اضافی در قسمت روغن گیر فر (سینی کم عمق فر) ریخته شود و بتوانید به راحتی آن ها را از تابه خارج کنید. این امر سبب می شود که مواد غذایی را سالم تر میل کنید.

کاهش مصرف روغن با استفاده از گریل کردن

امروزه به دلایل متعدد از جمله سبک غلط زندگی، اغلب افراد به کلسترول دچار شده اند. یکی از نکاتی که در سبک غلط زندگی وجود دارد مصرف بی رویه روغن و کم تحرکی است. در تابه های معمولی نمی توانید مواد غذایی را به صورت کم روغن یا بی روغن سرخ کنید. اما گریل فر یا تابه های گریل که از آن ها به نام تابه های رژیمی نیز یاد می شود امکان طبخ انواع غذا بدون روغن فراهم شده است.

نکات این مقاله را حتما بخوانید:  بررسی و آموزش فر برقی داتیس مدل 666

مواد غذایی بدون قطره ای روغن به خوبی در آن برشته می شود و اصلا به کف تابه نمی چسبد. بهترین شرایط برای استفاده از گریل چیست ؟ شما هیچ محدودیتی در استفاده از گریل فر ندارید زیرا در حین طبخ غذا هیچ دودی از آن تولید نمی شود.

تفاوت گریل با کانوکشن در چیست؟

همان طور که توضیح داده شد گریل کردن در فر توکار بیشتر برای سرخ کردن گوشت و درست کردن جوجه، طلایی کردن روی مواع غذایی و شیرینی، پخت لایه ی بالای مواد غذایی می باشد.

کانوکشن چیست؟

کانوکشن یا پخت یکنواخت خیلی چیز خاص و پیچیده ای نیست، کانوکشن Convection یک فن در انتهای محفظه داخلی دستگاه فر می باشد که دور آن یک المنت برقی معمولا بکار رفته است. وقتی شما کانوکشن فر توکار را فعال می نمایید فن و المنت همزمان شروع بکار کرده و باعث می شود هوای داغ داخل محفظه فر به جریان در آید.

کانوکشن باعث یکنواخت شدن دمای درون فر و مغز پخت شدن مواد غذایی می شود.جهت تنظیم گریل در فر آلتون سری 300 و آموزش پخت کیک با فر آلتون سری 400 می توانید به قسمت مقالات سایت مراجعه نمایید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی بهترین فر توکار ایرانی دارد فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی مطالب بروزی را در این خصوص بر روی سایت منتشر کرده است.

پاسخ به سوال کاربران: آیا آون توستر هم گریل دارد؟ در جواب باید گفت بله، آون توستر بیمکث مدل 003 و فر توکار بیمکث دارای گریل و فن کانوکشن میباشند.

علامت گریل در توستر

همانطور که در عکس نیز مشاهده می نمایید دکمه گریل با علامت یک خط مستقیم و چند اشاره گر کوچه رو به پایین نمایش داده می شود. با قرار دادن دکمه گریل در حالت انتخاب شده شما به فر و تستر دستور میدهید تا المنت بالای فر را فعال نماید. علامت گریل در تستر در ابتدای همین صورت نمایش داده شده است.

گریل در فر

خرید فر آلتون مجهز به گریل از فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی

مزایای خرید آنلاین فر توکار آلتون از فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی = حمل رایگان + نصب رایگان کالا

در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی شما می توانید به کلیپ آموزش فر آلتون، فرتوکار آلتون، فر برقی بیمکث و بررسی قیمت فر داتیس نیز دسترسی کامل داشته باشید. ممکن است سوالاتی در مورد گریل در فر کجاست؟ کانوکشن در فر چیست؟ و یا حتی درمورد نحوه تمیز کردن فر از چربی سوخته بیشتر بخوانید که در بخش مقالات سایت بصورت مختصر و مفید به تمامی آنها اشاره شده است. همچنین به سوال زیادی از کاربران که در مورد محصولات آلتون ساخت کجاست؟ و بررسی فر عرض 90 آلتون و بهترین مارک آون توستر ایرانی پرسیده بودن بصورت کامل و جامع توضیح داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید