سینک استیل, سینک گرانیتی

نحوه نصب سینک توکار

راهنمای نصب سینک توکار

طریقه نصب انواع سینک های ظرفشویی توکار

سینک ظرفشویی بخشی جدا ناشدنی از کابینت آشپزخانه است و نصب سینک هم برای علاقه مندان به کابینت کاری گاهی با دشواری هایی همراه بوده است. سوالات زیادی در مورد نحوه نصب سینک گرانیتی و استیل پرسیده شده بود که بر این شدیم آموزشی قدم به قدم نصب سینک بر روی صفحه کابینت ۶۰ سانتی متری تهیه کنیم . امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار بگیرد.

مشخصات صفحه کابینت مورد نظر جهت نصب سینک توکار

صفحه های کابینت MDF به صورت دو لبه گرد و یک لبه گرد به فروش می رسد که تفاوت قیمت آن ها بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان هست. برای قسمت میز اوپن باید از صفحه های دو لب گرد استفاده کنید اما برای باکس های چسبیده به دیوار، میتوان از صفحه های یک لب گرد استفاده کرد. نکته ای که باید توجه داشت این است که محیط آشپزخانه معمولا با رطوبت درگیر است و همین رطوبت صفحه های کابینت را با مشکل مواجه خواهد کرد. از این رو بهتر است در کابینت های چسبیده به دیوار هم از صفحه های دو لب گرد استفاده کنید تا از قسمت صاف برش خورده صفحه، رطوبت جذب نشود.

نکاتی قبل از نصب سینک ظرفشویی آشپزخانه

صفحه های کابینتی که در حال حاضر در بازار موجود هستند در اندازه های ۶۱ ، ۶۳ ، ۶۵ و ۷۰ سانتی متری به فروش میرسد. اگر طبق استاندارد های روز قرار است کابینت طراحی کنید، باید حداقل اندازه مورد نظر را بر اساس عرض صفحه ی کابینت شصت سانتی متری در نظر بگیرید تا برای نصب سینک توکار، نصب اجاق گاز صفحه ای، نصب هود آشپزخانه و نصب فر توکار آشپزخانه با مشکل مواجه نشوید.

نحوه آب بندی سینک توکار و نصب آن

نحوه آب بندی سینک ظرفشویی توکار هنگام نصب

بیشتر نصاب ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به ام دی اف ، از چسب آکواریوم بیرنگ استفاده میکنند. با توجه به خطاهای ممکن در زمان چسب کاری امکان دارد قسمت هایی خالی از چسب بماند. پس پیشنهاد ما این است که در کناره های دیوار هم از صفحه های دو لب گرد استفاده کنید. نگران نباشید، فضای خالی مانده به واسطه لبه های قوس داری که به دیوار چسبیده است را می توانید با قرنیز های کابینتی، پوشش دهید.

اندازه گیری دقیق کابینت جهت برش نصب سینک

خب با توجه به توضیحات داده شده بهتر است به سراغ نصب سینک برویم. برای شروع هر کاری در نجاری و ام دی اف کاری باید دست به متر شوید و اندازه های مورد نظر را پیدا کنید. در اینجا ابتدا باید بدانیم اندازه دقیق سینک چقدر است. اندازه های معمول سینک های ظرفشویی استیل یا گرانیتی آشپزخانه ۶۰ ، ۹۰ و ۱۲۰ سانتی متر است و معمولا کابینت کارها باکس سینک را به اندازه بزرگترین سینک گرانیتی یا استیل طراحی میکنند تا دستشان در اجرای کار باز باشد. سینک ها استیل یا گرانیتی معمولا به شکل های مستطیل یا منحنی طراحی می شوند که در داخل جعبه ی آن شابلون استاندارد کارخانه ای برای نصب قرار دارد.

راهنمای نصب سینک توکار

الگوی برش سینک های توکار جهت نصب آن

متاسفانه گاهی پیش می آید که در جعبه ی سینک، شابلون وجود نداشته باشد و قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. در سینک های قرینه اگر شابلون وجود نداشت ایرادی ندارد. می توانید بدون نیاز به شابلون سینک را روی صفحه قرار دهید و نقاط مورد نظر را برش دهید. اما اگر به عنوان مثال سینک پروانه ای داشتید و دو طرف قرینه نبود، طبق معمول باید دست به ابتکار بزنید و راه حلی بیاندیشید .

ما برای این کار از کارتن تلویزیون استفاده کردیم. کارتن را به اندازه سینک برش دهید و سینک ظرفشویی استیل را به صورت برعکس بر روی کارت قرار دهید. سپس با استفاده از مداد یا خودکار، دور تا دور سینک را خط کشی کنید. پس از آن با متر فاصله ی بست تا لبه سینک را مشخص کنید و بر اساس آن یک خط در راستای خط اولی در قسمت داخل بکشید. این کار برای سینک تک لگن و دو لگنه استیل و گرانیتی صدق میکند و مهم نیست سینک شما چه تعداد لگن داشته باشد.

نکات این مقاله را حتما بخوانید:  معایب سینک گرانیتی

سوراخ کاری جهت نصب سینک ظرفشویی آشپزخانه

در قسمت جلوی باکس های کابینت معمولا وادار (قید) وجود دارد که معمولا در هنگام برش محل سینک، بریده میشود. ترفند برای مشکل این است که وادار سینک را باید به صورت عمودی نصب کنید تا فضای بیشتری برای برش داشته باشید. با این حال در هنگام قرار دادن شابلون و اندازه گیری های مربوط آن مراقب این قسمت ها باشید.

بعد از تمام این محاسبات شابلون را روی صفحه قرار دهید و دور تا دور آن را با مداد خط بکشید.

سپس با استفاده از دریل و مته ۱۰ یا ۱۴ چوب، ۴ طرف مکان خط کشی شده را به دقت و به صورت کاملا عمود سوراخ کنید. اگر ۴ قسمت را سوراخ کنید به نفع شماست چون معمولا هنگام برش صفحه با اره چکشی، در صورتی که هنوز خبره نشده باشید، تیغه به سمت چپ یا راست منحرف می شود و اختلاف زیادی در قست بالا و پایین صفحه ایجاد میشود. همچنین پیشنهاد میکنیم از تیغه ی تیز و سایز بلند برای برش استفاده کنید و دستتان را به آرامی حرکت دهید.

در هنگام برش کاری مواظب باشید که قسمت برش داده شده بر روی پای شما انداخته نشود.

نحوه برش کابینت برای نصب سینک ظرفشویی

در مرحله ی بعد با استفاده از کاتر خط دومی را برش دهید. نکته ی مهم این است که پس از برش و برای خط کشی محل برش روی صفحه، باید شابلون را برعکس کنید چون شما برای خط کشی، سینک را برعکس روی کارتن قرار داده بودید.

برای قرار دادن شابلون روی صفحه کابینت و خط کشی آن باید نکاتی را در نظر بگیرید:

ابتدا باید لبه های سینک را محاسبه کنید که پس از نصب سینک، چند سانتیمتر از قسمت برش خورده بیرون میزند.

نکته ی دیگر، مربوط به قسمت های داخلی باکس است. باید توجه داشته باشید که در صورتی که شروع به برش کردید، اندازه های نادرست موجب برخورد تیغه ی اره چکشی به باکس و قید های داخلی نشود و مشکلات بعدی بروز نکند. همچنین در قسمت بالا هم باید اندازه ها به گونه ای باشد که لبه ی سینک با قرنیز پشت کابینت برخورد نداشته باشد و در زمان نصب قرنیز سینک مزاحم کار شما نباشد. سینک ظرفشویی سرامیکی، سینک های گرانیتی سفید و سینک گرانیتی مشکی نیز به همین ترتیب برش خورده و نصب می شوند. پیشنهاد میکنیم این نصب سینک را به افراد ماهر و فنی کار بسپارید.

تنظیمات مربوط به بست سینک ظرفشویی و چک نهایی آن

در مرحله ی بعد باید تنظیمات مربوط به بست سینک را انجام دهید. معمولا این بست ها به گونه ای هستند که با صفحه های مختلف کابینت تناسب ندارند. تقریبا همیشه یک ایرادی وجود خواهد داشت.

در این سینک، بست کوچکتر از صفحه بوده و باید ابتکاری به خرج میدادیم. برای همین سینک را در محل خودش قرار دادیم و محل بست ها را با مداد علامتگذاری کردیم سپس با استفاده از مته گازور یک لایه از سه لایه قسمت زیرین صفحه را برداشتیم. باید دقت داشته باشید که در اثر فشار مته گازور به دریل، صدمه نبینید. از معایب سینک ظرفشویی گرانیتی نیز همین قسمت برش برای شیر آب ممکن است کمی درد سرساز باشد.

در مرحله ی بعد قسمت های برش داده شده صفحه را با جارو برقی تمیز کنید و هرگونه خاک و براده را پاک کنید.

پس از آن با استفاده از چسب آکواریوم تمامی قسمت های برش داده شده را پوشش دهید تا رطوبت جذب نکند.

حالا نوبت به نصب بست ها به سینک می رسد. بست ها را به سینک متصل کنید و مطمئن شوید که به خوبی در جای خود محکم شده است. در گام بعدی نوار آب بند را با دقت در جای خود قرار دهید و به سینک بچسبانید.

برای اینکه کیفیت کار را بالاتر ببرید، بهتر است با استفاده از چسب آکواریوم یک بار دیگر لبه های سینک را پوشش دهید تا آب قابلیت نفوذ به زیر سینک را نداشته باشد.

سینک را در جای خود قرار دهید و از بالا تنظیمات دقیق مربوط به جایگذاری را انجام دهید. پس از آن از قسمت زیر، بست ها را محکم کنید تا به داخل ام دی اف وارد شود. تمام

نکات این مقاله را حتما بخوانید:  تست کیفیت سینک گرانیتی شاین
بست سینک توکار جهت نصب سینک
طریقه نصب سینک ظرفشویی توکار

جهت خرید و یا نصب سینک توکار اخوان ، سینک استیل البرز ، سینک ایلیا استیل، سینک بیمکث و… با ما در تماس باشید. همچنین می توانید بهترین مارک‌های سینک گرانیت ایران را در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی پیدا نمایید.

معرفی برترین سینک‌های گرانیتی ایران

برند شاین، برند ماگما استون، برند گرانیکو ،SMT و برند ونسی

سینک گرانیتی ایرانی دارای تنوع طرح و رنگ - مقرون به صرفه

شاید خواندن
نظر مشتریانی که از فروشگاه سینک گرانیتی خرید کرده‌اند
برای شما هم جالب باشد!
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
سلام و خسته نباشيد تشكر ويژه از جناب اقاي فهيمي عزيز كه در هر زمينه بنده راهنمايي كرد و به موقع پاسخگو بود و طرز برخوردشون واقعا عالي خدا خيرتون بده خداوند بهتون بركت بده تمام اجناس در ٢ روز كاري بدستم سالم رسيد واقعا يدنيا تشكر
م. تنگستانی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
من تجربه خرید ندارم .دنبال شخصی بودم که منو راهنمایی کنه ،دست آقای فهیمی درد نکنه ،چه بی منت و با حوصله به سوالهای من پاسخ دادن و راهنمایی دقیق کردن دستشون درد نکنه
م. حسنی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
باتشکر از جناب فهیمی عزیز، علاوه بر اینکه از خرید خودم از فروشگاه سینک گرانیتی راضی هستم از اخلاق و ادب و مشاوره بسیار عالی جناب فهیمی رضایت دارم. خدا برکت به کسبشون بده
س. مرزبانی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
صمیمانه از آقای فهیمی بابت خدمات عالی و مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی‌ مودبانه تشکر می‌کنم. و یکی از بهترین خریدهای اینترنتی خودم را تجربه کردم. ممنونم بابت تحویل سریع و به موقع و پیگیری متعهدانه آقای فهیمی، امیدوارم همیشه در جریان موفقیت بمانید آقای فهیمی عزیز.
ر. زارع مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
من سینک روکار گرانیتی جایی پیدا نمیکردم که اینجا پیدا کردم و خرید آسان و سریع و آقای فهیمی هم بسیار پیگیر بودن .خدا بهشون برکت بده
خ. رضایی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
بسیار خوب و سریع ، خرید و دریافت جنس انجام شد.
ف. خطیبی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
با سلام خدمت دوستان عزیز، من از خریدهایی که داشتم واقعا راضی هستم و همچنین از راهنمایی های دوست خوبمون اقای فهیمی که راهنمایی های خوبی به من کردند
م. امیری مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
قیمت مناسب،تنوع بالا،پیگیری متعهدانه، ارسال سریع - با سپاس از جناب اقای فهیمی
ا. پورحبیب مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
برای خرید هود فر و سینک در اینترنت زیاد سرچ کردم و مدل های مد نظر و انتخاب کردم قیمتهای این سایت خیلی خوب و منصفانه بود و بعد از صحبت با جناب فهیمی و ذکر نکات ریزی توسط ایشان انتخاب بهتری انجام دادم و خرید انجام شد و همان روز خرید هم تحویل گرفتم. ممنونم از پیگیری و راهنمایی و تحویل سریع جناب فهیمی
ع. شهبازی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
با مشاوره و هماهنگی های جناب فهیمی سه خرید عالی غیرحضوری داشتم. گاز ، هود و سینک. در تمام مراحل آقای فهیمی پیگیر امور بودن و من با خیال راحت برای بار دوم با کمک ایشون خرید کردم. سپاس فراوان از جناب فهیمی.
توکلی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
خریدی راحت و مطمئن با پشتیبانی عالی و ارسال سریع جهت سینک تو کار بدون کوچکترین مشکلی با پیگیری جناب آقای فهیمی .سپاس
دارباز مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
بنده سینگ گرانیتی ونسی را با مشاوره انتخاب کردم بسیار خرید لذت بخشی بود با تشکر از آقای فهیمی
مجتهدی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
درود و سپاس از جناب آقای فهیمی بخاطر وقت و مشاوره ایی که برای خرید گاز بیمکث دادن و قیمت بسیار منصفانه بود،انشالله کسب و کارشون پر رونق باشه.
ا. شالی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
بنده خرید هود آلتون و سینک پرنیان ازاین فروشگاه را داشتم واز حوصله و پاسخگویی وازمشاوره وراهنمایی آقای فهیمی خیلی تشکر می‌کنم وبه دوستان هم توصیه به خرید از این فروشگاه دارم.
ا. کیال مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
از پشتیبانی عالی سپاسگزارم پیشنهاد می گردد مراحل آماده سازی جهت ارسال وارسال شد به اطلاع مشتریان رسانده شود
ا. اکرمی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
ممنون از پیگیری و راهنمایی آقای فهیمی از خرید از فروشگاه بسیار راضیم
خسروی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
هود مخفی بیمکث مدل ۲۰۶۸ گرفتم و از همکاری و پیگیری جناب آقای فهیمی تا لحظه تحویل کالا بسیار سپاسگزارم.
ز. نراقی مشتری سایت
نظرات مشتریان فروشگاه سینک گرانیتی
اخلاق خوب و پیگیری مداوم آقای فهیمی بدون شک در جذب مشتریان سهم به سزای دارد . خرید از سایت (سینک گرانیتی) را به مشتریهای دیگر سایتها را پیشنهاد میدهم. امید است پس از خرید راضی باشید چون در هزینه و وقت خود صرفه جویی میکنید. با سپاس
م. بهشتی مشتری سایت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید