فر و مایکروویو

فر بخار پز چیست؟

به زبان ساده، یک فر بخار پز، پخت و پز کردن را تنها در یک دستگاه ترکیب می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که بدون جوشاندن یا غرق کردن مواد غذایی در آب، رطوبت را به آشپزی خود اضافه کنید. آنها بافت ها، طعم ها و مواد مغذی طبیعی را در غذای شما حفظ می کنند و نیاز به روغن در پخت و پز را کاهش می دهند. آنها برای همه نیازهای آشپزی شما عالی هستند، چه در حال پخت، چه کباب کردن یا پخت آهسته باشد.

مزیت بخارپز کردن فروشگاه سینک گرانیتی

فر بخار پز چیست؟

شاید متوجه شده باشید که فر های بخارپز در فیدهای رسانه های اجتماعی شما ظاهر می شوند یا صفحات خانه و مجلات آشپزی مورد علاقه شما را تزئین می کنند. اما فر بخار پز دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟

فر بخار پز چیست؟

فر بخار پز فری است که به جای هوای گرم از بخار آب داغ برای پخت غذا استفاده می کند.

فر بخارپز فروشگاه سینک گرانیتی

فر های بخارپز چگونه کار می کنند؟

فر بخارپز با ریختن آب داخل یک ظرف مخصوص آن را تا 212 درجه فارنهایت گرم میکند و با آزاد کردن بخار آب در داخل ظرف فر کار می کند. پخت و پز با بخار آب به اندازه هوای گرم در فر های همرفت سنتی موثر است. و حتی سریعتر هم هست. اگرچه یک فر بخار پز به مانند یک زودپز نیست، اما از همان اصل پخت با رطوبت و گرما استفاده می‌کند. شما می توانید انتظار داشته باشید که غذا را به طور متوسط ​​بین 20 تا 30 درصد سریعتر از یک فر معمولی بپزید.

غذاهای بخارپز فروشگاه سینک گرانیتی

انواع فر های بخار پز

دو نوع فر بخار پز وجود دارد: فر های بخارپز و فر های بخار پز ترکیبی – همرفت. فر بخار ترکیبی، مانند یک فر معمولی و یک فر بخار ترکیبی عمل می کند. شرکت آلتون اولین تولیدکننده فرهای بخار پز در ایران است که روی ساخت فر‌های بخار ترکیبی تمرکز کرده‌ است که از مزایای استفاده از همرفت برای قهوه‌ای شدن و بخار برای پخت و پز استفاده می‌کنند. فرهایی که ویژگی همرفت (کانوکشن) را ندارند، هنگام پخت و پز روی کیک قهوه ای رنگ نمی شوند.

فواید بخارپز کردن فروشگاه سینک گرانیتی

رنج قیمت فرهای بخار پز چقدر هست؟

فر های بخار پز شاید از 18 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان قیمت داشته باشند. به طور معمول، فرهای بخارپز رومیزی ارزان‌تر از مدل‌های توکار هستند، اگرچه قیمت‌ها نیز بر اساس برند و ویژگی‌ها متفاوت است. اما از آنجایی که مدل های رومیزی فضای زیادی را اشغال می کنند و کارایی کمتری دارند، بسیاری از مشتریان فر توکار آلتون سری 500 با قابلیت بخار پز کردن مواد غذایی را ترجیح می دهند.

ما به شما فرهای بخارپز آلتون را پیشنهاد میدهیم

فواید پخت و پز در فر بخار پز چیست؟

یکی از مزایای اصلی پخت و پز در فر بخار پز، تولید مواد غذایی سالم تر و مغذی تر است. بخار کار بهتری در حفظ ویتامین ها و مواد معدنی غذاها انجام می دهد و از آنجایی که محیط پخت و پز مرطوبی ایجاد می کند، نیازی به اضافه کردن روغن مانند استفاده از فر های معمولی نیست.

فر بخارپز فروشگاه سینک گرانیتی

مزایای پخت و پز در فر بخار چیست؟

  1. پروتئین های آبدار فوق العاده: رطوبت طبیعی را حفظ می کند و نتایج آبدار را برای پروتئین هایی مانند گوشت قرمز و سینه مرغ تضمین می کند.
  2. زمان پخت سریعتر: آب رسانای گرمایی کارآمدتر از هوا است.
  3. کاهش خطر سوختگی: به دلیل استفاده از گرمای مرطوب.
  4. گرم کردن مجدد کارآمد: غذا را به طور موثرتر از مایکروویو گرم می کند، بدون اینکه آن را خشک کند یا بر بافت آن تأثیر بگذارد.
  5. یخ‌زدایی سریع: غذاها را سریع‌تر، یکنواخت‌تر و آرام‌تر از دمای اتاق یخ‌زدایی می‌کند.
  6. طبخ بسیاری از غذاها: امکان پخت همزمان انواع غذاها.
بخار پز فروشگاه سینک گرانیتی

چه چیزهایی در فر بخارپز بپزیم؟

از فر بخارپز برای پخت انواع پروتئین ها مانند ماهی، مرغ و گوشت قرمز، سبزیجات و غلات مانند برنج، پاستا و… استفاده کنید. همچنین در تهیه یک دسته بزرگ تخم مرغ آب پز عالی است. می توانید از فر بخارپز خود برای یخ زدایی سبزیجات و غذاهای یخ زده استفاده کنید یا باقیمانده غذاها را به آرامی گرم کنید، بدون اینکه خطری برای پختن جزئی، خشک شدن یا از بین بردن بافت آنها وجود داشته باشد.

فر بخارپز چیست فروشگاه سینک گرانیتی

نظرات در مورد فر بخارپز آلتون

من از فر بخار پز آلتون مدل V500TB خود برای چیزهای مختلفی استفاده می‌کنم. مثلا ماهی کبابی بخار و گوشت قرمز، همراه با سبزیجاتی مانند گل کلم، مارچوبه و کلم بروکلی و هویچ است. (آموزش طرز کار بخارپز آلتون)

ما این ایده را دوست داریم که تمام مواد غذایی مثل گوشت و کلم بروکلی و… را به طور جداگانه در فر بخار بپزیم بدون اینکه بر طعم هر جزء تأثیر منفی بگذارد. به علاوه، گرمای مرطوب تضمین می‌کند که فیله گوشت بدون چربی خشک نمی‌شود و به حفظ ویتامین‌های کلم بروکلی و حداکثر ارزش غذایی آن کمک می‌کند. توانایی تهیه دسته‌های بزرگ غلات بخارپز، پروتئین و سبزیجات در فر بخارپز، باعث می‌شود که آماده‌سازی وعده‌های غذایی نیز کم‌رنگ شود.

بخارپز فروشگاه سینک گرانیتی

فرق فر بخار پز با فر معمولی چیست؟

فقط به یاد داشته باشید که اگر یک فر بخار و همرفت ترکیبی ندارید، یک فر بخار معمولی غذا را قهوه‌ای نمی‌کند، بنابراین برای کاربردهایی مانند تفت دادن گوشت موثر نیست. اگر فر بخار پز آلتون دارید، می توانید از آن برای پختن، بخارپز کردن، کباب کردن یا پختن هر غذا استفاده کنید.

پخت و پز با فر بخارپز فواید زیادی دارد. علاوه بر اینکه هضم فیبرهای غذایی را آسان‌تر می‌کند، بخار آب سبزیجات را به صورت طبیعی ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید آنها را حفظ می‌کند – البته طعم آنها را هم حفظ می‌کند.

آشپزی با بخار آب تکنیک جدیدی نیست. در آشپزی قرن هاس از بخارپز استفاده می شود. در زمان‌های اخیر، فر‌های بخارپز به چیزی شبیه سلاح مخفی برای سرآشپزهای حرفه‌ای تبدیل شده‌اند، و اکنون در خانه نیز بسیار محبوب هستند.

بخارپز چیست فروشگاه سینک گرانیتی

فر های بخار پز چگونه کار می کنند؟

اکثر فر های بخار پز دارای یک ظرف آب مخصوص در داخل فر هستند. مقداری آب در کف این ظرف ریخته می شود و گرمای فر آب را به بخار تبدیل می کند. برای تولید بخار نیازی به کار اضافی دیگری نیست، زیرا فر دارای ظرف آبی ست که به راحتی قابل جا به جایی و تمیز کردن است.

آیا فر بخار پز می تواند جایگزین فر معمولی شود؟

به طور خلاصه بله. فر های بخار پز می توانند هر کاری را که یک فر معمولی می تواند انجام دهد انجام دهد – عملکرد بخار یک امتیاز اضافی است. هنگامی که به عنوان فر دوم خریداری می شود، یک فر بخار می تواند به ارتقای سطح پخت شما کمک کند و به شما امکان می دهد دستور العمل های مختلفی را ایجاد کنید و با آنها آزمایش کنید که می توان با پخت بخار آن را بهبود بخشید.

انواع فر بخار پز آلتون

آیا می توانیم در فر بخارپز کیک و شیرینی و پیتزا بپزیم؟

کاملا! فر های بخار پز می توانند بیشتر کارهایی را که یک فر معمولی می تواند انجام دهد، انجام دهند. پخت با بخار و هوای گرم مرطوب یک امتیاز محسوب می شود. اغلب، فر های بخارپز غذا را سریعتر از فر های معمولی می پزند. و نتیجه نهایی به همان اندازه خوب است.

آیا فرهای بخار پز ارزش خرید را دارند؟

وقتی صحبت از فر های بخار پز به میان می آید، مطمئناً مزایا از معایب آن بیشتر است. اولاً، پخت و پز با بخار یک گزینه برتر شناخته شده برای سلامتی است، کاهش روش های سرخ کردنی با روغن زیاد، جوشاندن مواد غذایی زیاد در زمان کمتر.

بخار همچنین به طور فزاینده ای برای خوش طعم کردن غذاها و همچنین حفظ مواد مغذی آن استفاده می شود. سبزیجات شیرین تر و رنگارنگ تر هستند، در حالی که گوشت لطیف و آبدار است.

فر توکار بخارپز فروشگاه سینک گرانیتی