سینک استیل, خدمات نصب محصولات

نحوه نصب سینک زیرکار

نحوه نصب زیرکابینتی کورین زیر صفحه ای

نحوه نصب سینک زیرکابینتی با سینک­ های معمولی توکار کمی متفاوت است. اگر از این نمونه سینک‌ های زیر کار برای آشپزخانه خود استفاده می‌کنید، باید با طریقه نصب سینک زیر کار آشنایی کافی داشته باشید.

قبل از این که درباره چگونگی نصب سینک زیر کابینتی یا سینک زیر صفحه‌ ای اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، باید انواع سینک‌های ظرفشویی را بشناسید.

انواع سینک های ظرفشویی از لحاظ نحوه نصب سینک

سینک‌های ظرفشویی از نظر نصب در چهار دسته بندی ارائه شده‌اند که عبارتند از: سینک‌های روکار، سینک‌های توکار، سینک‌های زیر صفحه و سینک‌های هم سطح یا سینک فلاش مونت نیز نامیده می شود. هر یک از این سینک‌ها طبق دستورالعمل خاصی نصب می‌شوند.

در اینجا علت خرید سینک‌ زیر کار و نحوه نصب سینک زیر کابینتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آموزش نصب سینک کورین زیرکابینتی زیر صفحه ای

ویژگی‌ های سینک‌ زیر کار و نحوه نصب سینک کورین

سینک‌های زیر کار به نام سینک‌های کورین یا سینک‌های زیر صفحه‌ای نیز شناخته می‌شوند. این سینک‌ها مانند دیگر مدل سینک ها دارای قابلیت‌های مخصوص به خود هستند.

به عنوان مثال سینک‌های زیر کابینتی که توسط شرکت های همچون اخوان، استیل البرز و ایلیا استیل و پرنیان استیل که سه غول بزرگ تولید کننده انواع سینک های کورین در ایران می باشند تولید می‌شود.

این مدل سینک های زیرصفحه ای دارای لگن‌های بسیار عمیق هستند و هنگام شستشوی ظروف درون آن­ها آب به محیط بیرون راه پیدا نمی‌کند.

پیشنهاد میکنیم قبل از خرید سینک مقاله ” بهترین مارک سینک گرانیتی ایران ” را کامل مطالعه نمایید.

طریقه نصب سینک های زیر صفحه ای

برای نصب سینک‌ زیر صفحه ای باید بین کابینت‌های آشپزخانه برشی ایجاد کنید و سپس سینک را از زیر به کابینت نصب کنید. این نحوه نصب سینک کورین ، سینک را با بدنه کابینت‌های هماهنگ نشان می‌دهد.

نمای آشپزخانه با وجود این سینک‌های زیبا و کارآمد جذاب‌تر به نظر خواهد رسید. به همین دلیل افرادی که علاقه‌مند هستند خانه‌ای با دکوراسیون شیک و مدرن داشته باشند همیشه این سینک های زیر کار  را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند.

آموزش نصب سینک زیر کار و کورین

زیرآب‌های بزرگی که برای این نسل از سینک‌های زیر صفحه ای در نظر گرفته شده به خوبی آب درون سینک را به سمت لوله فاضلاب هدایت می‌کند. هنگام شستشوی ظروف مشکلی از این بابت که درون سینک آب جمع شده باشد نخواهید داشت.

از جمله ویژگی­های سینک‌های زیر کار یا کورین که در نحوه نصب سینک زیر کابینتی نیز تاثیرگذار است می‌توان به این نکته اشاره کرد که این سینک‌ها مانند سینک‌های روکار نیستند که روی کابینت‌ها قرار بگیرند.

نحوه نصب سینک زیر کار و مراحل نصب آن

تطبیق دادن اندازه سینک با کابینت

قبل از این که نحوه نصب سینک زیر کار را بررسی کنید، باید موقعیت محیطی که می‌خواهید سینک را در آن قرار دهید به دقت ارزیابی نمایید؛ زیرا سینک‌های زیر صفحه ای مانند سینک‌های روکار نیستند و نمی‌توانید فضای اطراف سینک را که پس از نصب خالی مانده با سنگ یا چوب پر کنید.

بررسی مکان مناسب سینک زیر کار

برای نصب این سینک‌ های زیر کار باید مکانی که قرار است سینک در آن قرار بگیرد، اندازه‌ای مطابق با ابعاد سینک داشته باشد تا بتوانید محل قرارگیری سینک را به خوبی برش زده و سینک را در آنجا نصب کنید.

بنابراین اولین مرحله در نصب سینک‌های زیر صفحه‌ای بررسی موقعیت مکان مورد نظر برای نصب سینک و تطبیق انداز سینک با فضایی است که برای قرار دادن آن انتخاب کرده‌اید.

نحوه نصب سینک کورین سینک زیرکابینتی
نحوه نصب سینک کورین سینک زیرکابینتی

برش دادن مکان نصب سینک زیر کار

دومین مراحله که برای نحوه نصب سینک زیر کار باید به آن بپردازید، برش دادن کابینت‌ها به اندازه سینک مورد نظر است. با توجه به این که قرار دادن سینک روی کابینت و ایجاد برش مورد نظر مقداری سخت به نظر می‌رسد.

برای راحتی انجام این مرحله به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مقوای بزرگ و ضخیم یا یک کارتن که با ابعاد سینک تناسب داشته باشد را انتخاب کنید.

الگوی برش سینک کورین یا زیر کار

سپس سینک زیر کار را روی مقوا قرار داده و دورتا دور آن را با مداد یا خودکار علامت بزنید. این الگو طراحی شده به شما کمک می‌کند تا محل را دقیقاً متناسب با ابعاد سینک برش بزنید.

پس از آماده شدن الگو باید آن را روی کابینت‌ها بگذارید و اطراف الگو را خط بکشید. حال مکانی که قرار است سینک در آن نصب شود علامت خورده است و با دریل و … می‌توانید این مکان را برش زده و قسمت اضافی را جدا کنید.

توجه داشته باشید که برش کاری محل نصب سینک در نحوه نصب سینک زیر کار بسیار مهم است؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در این مرحله سبب می‌شود که مکان نصب سینک با ابعاد آن تناسب نداشته باشد و موقع نصب سینک یا آبکاری آن دچار مشکل شوید.

توصیه می‌کنیم در این مرحله محل قرار گرفتن بست های سینک را نیز مشخص کنید تا هنگام نصب سینک مشکلی وجود نداشته باشد.

پیشنهاد میکنیم قبل از خرید سینک مقاله ” سینک تک لگن و دو لگنه ” را کامل مطالعه نمایید.

نصب سینک زیرکابینتی کورین و زیر صفحه ای

آموزش نصب سینک زیر کار و آبکاری اطراف آن

پس از این که محل قرار دادن سینک آماده شد، باید سینک را نصب کرده و بست های آن را برای محکم شدن آن ببندید. سپس باید با کمک چسب آکواریوم تمام قسمت‌های اطراف سینک را آبکاری کنید.

توجه داشته باشید که این مرحله از نحوه نصب سینک زیر کار نیز بسیار مهم است؛ زیرا با توجه به این که سینک را در بین کابینت‌ها نصب می‌کنید، اگر آبکاری آن به درستی انجام نشده باشد آب به درون کابینت‌ها راه پیدا خواهد کرد.

به همین دلیل پس از چند مدت استفاده از سینک، متوجه می‌شوید که کابینت‌های آشپزخانه ورم کرده‌اند یا دچار پوسیدگی شده‌اند. به همراه سینک‌های زیر کابینتی استیل البرز، اخوان و ایلیا استیل و سینک پرنیان استیل نوار آب بندی نیز ارائه شده است.

با استفاده از این نوارها می‌توانید عایق بندی سینک را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و نگرانی از بابت این که سینک هنگام استفاده نشتی آب داشته باشید نخواهید داشت.

افرادی که از این مشکل گلایه دارند، آبکاری سینک را به درستی انجام نداده‌اند؛ بنابراین اگر درباره نحوه نصب سینک زیر کار اطلاعات کافی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از متخصصین این امر کمک بگیرید تا نصب سینک و آبکاری آن به درستی انجام شود.

معرفی چند برند باکیفیت سینک گرانیتی ایرانی

شاین، ماگما استون، گرانیکو، CM ،SMT

سینک گرانیتی ایرانی دارای تنوع طرح و رنگ و مقرون به صرفه تر

منبع مقاله : Frank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *