سینک استیل

نحوه نصب سینک زیرصفحه ای یا زیر کابینتی

نحوه نصب زیرکابینتی کورین زیر صفحه ای

آموزش نصب سینک زیرکابینتی با سینک­های معمولی متفاوت است. اگر از این نمونه سینک‌ها برای آشپزخانه منزل خود استفاده می‌کنید، باید با طریقه نصب سینک آشنایی کافی داشته باشید. قبل از این که درباره چگونگی نصب یک سینک زیر کابینتی یا سینک زیر صفحه‌ای اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، باید انواع سینک‌های ظرفشویی را بشناسید.

انواع سینک های ظرفشویی از لحاظ نحوه نصب سینک

سینک‌های ظرفشویی در چهار دسته بندی ارائه شده‌اند که عبارتند از: سینک‌های روکار، سینک‌های توکار، سینک‌های زیر صفحه و سینک‌های هم سطح. هر یک از این سینک‌ها طبق دستورالعمل خاصی نصب می‌شوند. در اینجا علت خرید سینک‌های زیر صفحه‌ای و نحوه نصب سینک زیر کابینتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آموزش نصب سینک کورین زیرکابینتی زیر صفحه ای

ویژگی‌های سینک‌های زیرکابینتی و نحوه نصب سینک کورین

سینک‌های زیر کابینتی به نام سینک‌های کورین یا سینک‌های زیر صفحه‌ای نیز شناخته می‌شوند. این سینک‌ها مانند دیگر مدل سینک ها دارای قابلیت‌های مخصوص به خود هستند.به عنوان مثال سینک‌های زیر کابینتی که توسط شرکت های همچون اخوان، استیل البرز و ایلیا استیل که سه قول بزرگ تولید کننده انواع سینک های کورین در ایران می باشند تولید می‌شود. این مدل سینک های زیرصفحه ای دارای لگن‌های بسیار عمیق هستند و هنگام شستشوی ظروف درون آن­ها آب به محیط بیرون راه پیدا نمی‌کند.

طریقه نصب سینک های زیر صفحه ای یا زیرکابینتی

برای نصب این سینک‌ها باید بین کابینت‌های آشپزخانه برشی ایجاد کنید و سپس سینک را درون آن قرار دهید.این نحوه نصب سینک کورین ، سینک را با بدنه کابینت‌های هماهنگ نشان می‌دهد. نمای آشپزخانه با وجود این سینک‌های زیبا و کارآمد جذاب‌تر به نظر خواهد رسید. به همین دلیل افرادی که علاقه‌مند هستند خانه‌ای با دکوراسیون شیک و مدرن داشته باشید همیشه این سینک‌های زیرصفحه ای را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند.

آموزش نصب سینک زیرکابینتی یا همان سینک های زیر صفحه ای و کورین

زیرآب‌های بزرگی که برای این نسل از سینک‌ها در نظر گرفته شده به خوبی آب درون سینک را به سمت لوله فاضلاب هدایت می‌کند. هنگام شستشوی ظروف مشکلی از این بابت که درون سینک آب جمع شده باشد نخواهید داشت.از جمله ویژگی­های سینک‌های زیر کابینتی یا کورین که در نحوه نصب سینک زیرکابینتی نیز تاثیرگذار است می‌توان به این نکته اشاره کرد که این سینک‌ها مانند سینک‌های روکار نیستند که روی کابینت‌ها قرار بگیرند.

نحوه نصب سینک زیر کابینتی مراحل مخصوصی دارد. اگر شما یک نمونه از این سینک‌ها را برای استفاده در منزلتان خریداری کرده‌اید و می‌خواهید شخصاً نصب آن را انجام دهید، در ادامه مراحل نصب برای آشنایی بیشتر ارائه شده است.

نحوه نصب سینک زیر کابینتی و مراحل نصب آن

تطبیق دادن اندازه سینک با کابینت و اندازه مکان نصب آن

قبل از این که نحوه نصب سینک زیرکابینتی را بررسی کنید، باید موقعیت محیطی که می‌خواهید سینک را در آن قرار دهید به دقت ارزیابی نمایید؛ زیرا سینک‌های زیر کورین مانند سینک‌های روکار نیستند و نمی‌توانید فضای اطراف سینک را که پس از نصب خالی مانده با سنگ یا چوب پر کنید.

بررسی مکان مناسب سینک کورین یا زیر صفحه ای

برای نصب این سینک‌ها باید مکانی که قرار است سینک در آن قرار بگیرد، اندازه‌ای مطابق با ابعاد سینک داشته باشد تا بتوانید محل قرارگیری سینک را به خوبی برش زده و سینک را درون آن قرار دهید. بنابراین اولین مرحله در نصب سینک‌های زیر صفحه‌ای بررسی موقعیت مکان مورد نظر برای نصب سینک و تطبیق انداز سینک با فضایی است که برای قرار دادن آن انتخاب کرده‌اید.

نحوه نصب سینک کورین سینک زیرکابینتی
نحوه نصب سینک کورین سینک زیرکابینتی

برش دادن مکان نصب سینک زیرکابینتی

دومین مراحله که برای نحوه نصب سینک زیر کابینتی باید به آن بپردازید، برش دادن کابینت‌ها به اندازه سینک مورد نظر است. با توجه به این که قرار دادن سینک روی کابینت و ایجاد برش مورد نظر مقداری سخت به نظر می‌رسد. برای راحتی انجام این مرحله به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مقوای بزرگ و ضخیم یا یک کارتن که با ابعاد سینک تناسب داشته باشد را انتخاب کنید.

الگوی برش سینک کورین یا زیرکابینتی

سپس سینک زیر کابینتی را روی مقوا قرار داده و دورتا دور آن را با مداد یا خودکار علامت بزنید. این الگو طراحی شده به شما کمک می‌کند تا محل را دقیقاً متناسب با ابعاد سینک برش بزنید.پس از آماده شده الگو باید آن را روی کابینت‌ها بگذارید و اطراف الگو را خط بکشید. حال مکانی که قرار است سینک در آن نصب شود علامت خورده است و با دریل و… می‌توانید این مکان را برش زده و قسمت اضافی را جدا کنید.

توجه داشته باشید که برش کاری محل نصب سینک در نحوه نصب سینک زیر کابینتی بسیار مهم است؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در این مرحله سبب می‌شود که مکان نصب سینک با ابعاد آن تناسب نداشته باشد و موقع نصب سینک یا آبکاری آن دچار مشکل شوید.توصیه می‌کنیم در این مرحله محل قرار گرفتن بست های سینک را نیز مشخص کنید تا هنگام نصب آن مشکلی وجود نداشته باشد.

نصب سینک زیرکابینتی کورین و زیر صفحه ای

آموزش نصب سینک زیرکابینتی و آبکاری اطراف آن

پس از این که محل قرار دادن سینک آماده شد، باید سینک را نصب کرده و بست های آن را برای محکم شدن آن ببندید. سپس باید با کمک چسب آکواریوم تمام قسمت‌های اطراف سینک را آبکاری کنید.توجه داشته باشید که این مرحله از نحوه نصب سینک زیر کابینتی نیز بسیار مهم است؛ زیرا با توجه به این که سینک را در بین کابینت‌ها نصب می‌کنید، اگر آبکاری آن به درستی انجام نشده باشد آب به درون کابینت‌ها راه پیدا خواهد کرد.

به همین دلیل پس از چند مدت استفاده از سینک، متوجه می‌شوید که کابینت‌های آشپزخانه ورم کرده‌اند یا دچار پوسیدگی شده‌اند.به همراه سینک‌های زیر کابینتی استیل البرز، اخوان و ایلیااستیل نوار آب بندی نیز ارائه شده است. با استفاده از این نوارها می‌توانید عایق بندی سینک را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و نگرانی از بابت این که سینک هنگام استفاده نشتی آب داشته باشید نخواهید داشت.

افرادی که از این مشکل گلایه دارند، آبکاری سینک را به درستی انجام نداده‌اند؛ بنابراین اگر درباره نحوه نصب سینک زیر کابینتی اطلاعات کافی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از متخصصین این امر کمک بگیرید تا نصب سینک و آبکاری آن به درستی انجام شود.

چند نمونه سینک زیرکابینتی از برندهای مطرح ایرانی را می توانید در زیر مشاهد و در صورت تمایل از سایت “مرجع سینک گرانیتی کشور ” خریداری نمایید.

سینک باکسی اخوان مدل 406

سینک کورین اخوان 406

سینک باکسی اخوان مدل 400

سینک زیر صفحه ای اخوان کد 400

سینک باکسی اخوان مدل 401

سینک زیرصفحه ای اخوان 401

سینک باکسی اخوان مدل 410

سینک کورین اخوان 410

منبع مقاله : Frank

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *