فر و مایکروویو

راهنمای خرید فر توکار

راهنمایی برای خرید فر آشپزخانه

راهنمای خرید فر توکار را با تمام مزایا و معایب آن سعی کردیم بصورت خلاصه و مفید توضیح دهیم. (زمان خواندن تقریبا 2 دقیقه)

قبل از اقدام به خرید فر توکار برقی یا فر گاز و برق هدف خود را از تهیه فر آشپزخانه مشخص نمایید. داشتن امکانات و برنامه‌های متنوع فر یک طرف و آشنایی با فر و نحوه کار کردن با فر طرف دیگر، بودجه خرید فر برقی قیمت مناسب یک طرف و تعداد دفعات استفاده شما از فر توکار در ماه یک طرف دیگر قضیه قرار خواهد گرفت.

در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی شما می توانید بهترین فرهای توکار ایرانی همچون فر آلتون،بیمکث، داتیس، فر اخوان و برند کن و… را به صورت کامل با یکدیگر مقایسه نمایید و درصورت نیاز سفارش دهید.

بهترین معیار برای خرید فر توکار چیست؟

امروزه اکثر فر‌های توکار مدرن آشپزخانه دارای امکانات و آبشن های همچون جوجه گردان، بریان کردن مرغ، برنامه یخ زدایی غذاهای منجمد، تنظیم و ذخیره برنامه های پخت غذا، فن خنک کننده بدنه و کانوکشن و… را دارند.

یکی از وسایل پر کاربرد در هر آشپزخانه میتواند فر تو کار آشپزخانه باشد. اگر به دنبال خرید بهترین مارک فرتوکار ایرانی هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

فر برقی بخریم یا فر گازی؟ مزایای فر برقی و معایب فر توکار گازی برقی؟

فر برقی بخریم چون این نوع از فرهای توکار آشپزخانه فقط از انرژی برق برای پخت و پز استفاده میکنند. فر برقی با یک یا چند المنت محفظه داخلی فر را برای پخت و پز آماده میکند که هم زمان کمتری میبرد و هم انرژی کمتری مصرف می شود پس کارایی فر برقی تا اینجا مشخص شد.

فر گاز و برق نخریم چون با انرژی گاز شهری محفظه فر را گرم میکند که باعث می شود محفظه فر با دی اکسید کربن پر شود و غذای آماده شده در این فر برای سلامتی افراد خانواده خیلی مناسب نباشد. از طرفی ممکن است مغز غذا هم خام بماند و کف غذا ته‌دیگ شود و یا بسوزد. از مزایا و معایب فر توکار برقی گازی می توان به همین مورد اشاره کرد و از مزیت فر برقی گازی هم به مصرف کم انرژی برق به دلیل استفاده از انرژی گاز هست ش.

حالا به نظر شما فر برقی بهتره یا برق و گاز ؟

بدون شک ما با تجربه چندین ساله در فروش محصولات توکار آشپزخانه خرید فر توکار برقی را پیشنهاد میدهیم. زیرا فر توکار برقی مزیت های بیشتری نسبت به فرگاز برقی دارد که در ادامه شرح داده ایم.

فر توکار برقی بهتر است یا برق و گاز ؟

مزایای خرید فر برقی

مزیت فر برقی توکار این است که فر حرارت لازم برای پخت مواد غذایی را توسط یک یا چند المنت برقی تولید می کند.

مزایای فر توکار برقی پخت یکنواخت مواد غذایی، پخت سریع، دارا بودن برنامه های پخت گوناگون، یکنواخت پخته شدن مواد غذایی، طراحی به صورت تمام لمسی در اکثر مدل ها، مجهز بودن به قفل کودک، ممانعت از اتلاف انرژی و از همه مهمتر تنوع بسیار بالای فر برقی نسبت به فرگاز برقی و… می باشد.

پخت غذا در فر برقی بهتر است یا فر گازی برقی ؟

نظرات در مورد فر برقی یا گازی تاکنون به اینصورت بوده است که فر برقی زمان کمتری برای پخت غذا از شما میگیرد که در نتیجه مصرف برق نیز کاهش پیدا میکند. نکته مهم تر اینکه در فرهای برقی غذا در معرض دی اکسید کربن ناشی از سوختن گاز قرار نمی گیرد در نتیجه غذای سالم‌تر خواهید داشت. افراد حرفه‌ای فر آشپزی آشپزخانه خود را برقی انتخاب میکنند.

فر برقی بخریم یا فر گازی؟

بهترین مارک برای خرید فر توکار ایرانی به نظر شما کدام برند است؟

راهنمای خرید فر گازی تو کار + معایب آن

فر گازی تو کار فقط توسط گاز شهری قابلیت استفاده دارد و فقط برای استفاده از جوجه گردان دستگاه نیاز به برق می باشد. امکاناتی که در فر گازی هست کم میباشد و تنوع مدل بسیار کمی نیز در بازار وجود دارد. فرهای گاز برق را البته با فرگازی اشتباه نگیرید.

معایب خرید فر گازی چیست؟

خرید فر گازی معایب بسیاری داشته، به همین دلیل گزینه ی مناسبی برای انتخاب نمی باشند، از جمله: پخت غیر یکنواخت مواد غذایی به صورتی که در این فر ها اغلب مغز غذا نپخته باقی می ماند و ممکن است قسمت دیگری از غذا بسوزد و یا ته‌دیگ شود.

خاموش شدن مکرر فر به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی به شعله داخل محفظه فر در حین پخت غذا، پایین بودن سرعت پخت در فرگازی از معایب فرهای گازی هستند.

آیا ظاهر فر در خرید فر توکار اهمیت دارد؟

شکل ظاهری فرهای توکار معمولا ترکیب شیشه و استیل میباشد (فر سفید، فر مشکی، فر استیل).

شیشه بکار رفته در فر توکار ایرانی معمولا سه و یا چهار جداره است که این خود باعث جلوگیری از اتلاف انرژی، جلو گیری از داغ شدن شیشه‌ی بیرونی فر و مخصوصا دستگیره فر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می شود.

هنگام خرید فر توکار دقت نمایید که امکان باز کردن شیشه های درب فر وجود داشته باشد که این مورد نیز در نظافت و شستشوی فر اهمیت بسیاری خواهد داشت.

طراحی کابینت برای فر توکار باید بصورت استاندارد معمولا 60x60x60 سانتیمتر میباشد، بصورتی که نحوه نصب فر توکار در کابینت قرار بگیرد. فر روکار هم که کاملا روی صفحه کابینت قرار میگرد و نیاز به نصب و طراحی کابینت خاصی ندارد.

نکات این مقاله را حتما بخوانید:  فیلم آموزش فر آلتون مدل V305 برقی

راهنمای خرید فر گازی برقی

فرهای گازی برقی دارای یک مشعل گازی در پایین محفظه فر و یک المنت برقی در سقف فر دارند. اما این احتمال وجود دارد که مغز غذا، کیک و شیرینی به خوبی پخته نشود و خام بماند. یه جورایی ممکن است غذا یکنواخت پخته نشود و درصورتی که در آشپزی خیلی ماهر هستید می توانید این مورد را به خوبی کنترل نمایید.

برای نصب فر گازی برقی حتما باید یک انشعاب لوله گاز + فلکه قطع/وصل گاز مجزا داشته باشید، چرا که در غیر این صورت نصب و گارانتی فر ممکن است دچار مشکل شود و یا در بلند مدت دردسر ساز شود.

خرید فر توکار آلتون پیشنهاد اول ماست

با خرید فر توکار آلتون از فروشگاه آنلاین سینک گرانیتی از حمل رایگان + نصب رایگان نیز بهره مند خواهید شد.

فر برقی چی بخرم؟ راهنمای خرید فر توکار

فر توکار مارک خوب باید حداقل یک دهه یا بیشتر دوام بیاورد و برای شما کار کند، بنابراین باید فر توکاری را انتخاب کنید که به خوبی با نیازهای آشپزی شما مطابقت داشته باشد. فر‌های برقی مدرن می‌توانند شامل مجموعه‌ای از برنامه ها و ویژگی‌های پیشرفته باشند. اما اگر مشخصات فر توکار و اصول اولیه خرید را را به درستی درک نکنید، ممکن است فری را پیدا کنید که دیرتر گرم می‌شود یا بطور یکنواخت غذای شما داخل آن پخته نمی‌شود. پیشنهاد میکنیم در مورد کیفیت فرتوکار آلتون و نظرات مردم هم در همین سایت بخوانید.

بهترین فر برقی به سرعت تا دمای مناسب گرم می شود و حرارت را به طور یکنواخت در سراسر محفظه فر پخش می کند. پیشنهاد میدهیم نظرات در مورد فر توکار را به صورت کامل مطالعه نمایید و بهترین برند فر برقی ایتالیایی یا ایرانی را برای آشپزخانه خود بخرید.

برای خرید فر تو کار میتوانید از بخش محصولات فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی بهترین مارک و برند فر آشپزی خود را انتخاب و خریداری نمایید.

فر توکار دو طبقه یا فر دوقلو چیست؟

کلا داشتن فر دوقلو گزینه های بیشتری برای آشپزی در اختیار شما قرار می دهد. همیشه یک المنت برای گریل کردن در محفظه بالای فر وجود خواهد داشت. شاید در مدل های با مشخصات بالاتر در فر اصلی نیز یک گریل وجود خواهد داشت. فرهای دو قلو حدود 60 سانتی متر ارتفاع دارند و باید در داخل کابینت نصب گردند. فردوقلو آلتون سری 400 امروزه پر فروش ترین مدل فر دو طبقه در بازار شناخته می شود.

مزیت فر دوقلو

یکی از مزایای فر دوقلو این است که می توانید از گریل در فر بالا استفاده کنید و همزمان در فر اصلی غذای مشابهی بپزید، یعنی می توانید از دو طبقه فر به طور همزمان استفاده داشته باشید و غذاهایی را بپزید که به دماهای یکسانی نیاز دارند. به طور مثال پخت کیک و شیرینی بصورت همزمان یا درست کردن پیتزا و لازانیا که از یک خانواده هستند. در فروشگاه سینک گرانیتی نمایندگی محصولات التون در تهران میتوانید به مشخصات فنی و قیمت فر دوقلوی آلتون دسترسی کامل داشته باشید.

معایب فر دو قلوی اینست که مدل های کمتری برای انتخاب در بازار وجود دارد. یعنی می توان اینطور گفت که این تکنولوژی روز را فقط برند و فر آلتون دارد.

فر توکار آشپزخانه و انواع آن

یکی از اولین تصمیماتی که باید برای خرید فر توکار آشپزخانه بگیرید این است که آیا یک فر برقی کافی است یا بهتر است یک فر دوقلو آلتون بخرید.

مزیت فر معمولی

در حالی که فر معمولی فقط یک محفظه یا طبقه برای پخت کیک و شیرینی، کباب درست کردن و گریل کردن مرغ را دارد، معمولا فضای کافی برای پخت را دارد. فر معمولی حدود ۶۰ سانتی‌متر ارتفاع دارند و می‌توانند تقریباً در هر جای آشپزخانه شما، مانند زیر کابین اجاق گاز یا کابینت دیواری کنار اجاق گاز قرار بگیرد. ظرفیت و گنجایش پخت فر معمولی تا 72 لیتر هم میرسد که جز مزیت ها آن محسوب می شود.

گاز فردار بهتر است یا فر جدا؟

فر جدا بهتر است و مزیت بیشتری نسبت به اجاق گاز فردار دارد، به خصوص اگر به سراغ فر برقی میروید. فر جدا معمولی تنها یک محفظه برای پخت کیک و شیرینی و جوجه درست کردن و… دارد که ممکن است برای برخی محدودیت باشد، به خصوص اگر به دنبال پخت و پز و کباب کردن همزمان با فر هستید و کارهای زیادی برای پخت و پز غذا دارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

در فروشگاه اینترنتی سینک گرانیتی شما می توانید به کلیپ آموزش فر آلتون، فرتوکار التون، فر برقی بیمکث و بررسی قیمت فر داتیس نیز دسترسی کامل داشته باشید. ممکن است سوالاتی در مورد گریل فر کجاست؟ کانوکشن چیست؟ و یا حتی درمورد نحوه تمیز کردن فر از چربی سوخته بیشتر بخوانید که در بخش مقالات سایت بصورت مختصر و مفید به تمامی آنها اشاره شده است. همچنین به سوال زیادی از کاربران که در مورد فر برقی آلتون ساخت کجاست؟ و بررسی فر توکار عرض 90 آلتون و فرق آون توستر با فر برقی پرسیده بودن بصورت کامل و جامع توضیح داده شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید