فر و مایکروویو

راهنمای خرید فر

راهنمایی برای خرید فر آشپزخانه

راهنمای خرید فر توکار را با تمام مزایا و معایب ش سعی کردیم بصورت خلاصه و مفید توضیح دهیم. (زمان خواندن تقریبا 3 دقیقه)

قبل از اقدام به خرید فر برقی یا گازی برقی هدف خود را از تهیه فر آشپزخانه مشخص نمایید. داشتن آبشن های بیشتر فر یک طرف و آشنایی با فر و نحوه کار کردن با فر طرف دیگر. بودجه خرید فر برقی یک طرف و تعداد دفعات استفاده شما از فر در ماه یک طرف دیگر قضیه قرار خواهد گرفت.

راهنمای خرید فر

حداقل توقعات برای خرید فر کدام اند؟

امروزه اکثر فر های توکار مدرن آشپزخانه دارای امکانات و آبشن های همچون جوجه گردان، بریان کردن غذا ، برنامه یخ زدایی غذاهای منجمد، تنظیم و ذخیره برنامه های پخت غذا، فن خنک کننده بدنه و کانوکشن و … را دارند.

یکی از وسایل پر کاربرد در هر آشپزخانه، فر توکار آشپزخانه می باشد. اگر به دنبال خرید بهترین فر توکار ایرانی هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

فر برقی بخریم یا فر گازی؟

فر برقی بخریم چون این نوع از فرهای توکار آشپزخانه فقط از انرژی برق برای پخت و پز استفاده میکنند. فر برقی با یک یا چند المنت محفظه داخلی فر را برای پخت و پز آماده میکند که هم زمان کمتری میبرد و هم انرژی کمتری مصرف می شود.

فر گازی نخریم چون با انرژی گاز شهری محفظه فر را گرم میکند که باعث می شود محفظه فر با دی اکسید کربن پر شود و غذای آماده شده در این فر برای سلامتی افراد خانواده خیلی مناسب نمی باشد. از طرفی ممکن است مغز غذا هم خام بماند و کف غذا ته دیگ شود و یا بسوزد.

ویدیوی مقایسه مزیت فر برقی نسبت به فر گازی - برقی

مزایای خرید فر برقی

مزیت فر برقی این است که فر حرارت لازم برای پخت مواد غذایی را توسط یک یا چند المنت برقی تولید می کند.

مزایای فر توکار برقی پخت یکنواخت مواد غذایی، پخت سریع، دارا بودن برنامه های پخت گوناگون، طراحی به صورت تمام لمسی در اکثر مدل ها، مجهز بودن به قفل کودک، ممانعت از اتلاف انرژی و … می باشد.

پخت غذا در فر برقی بهتر است یا فر گازی برقی ؟

فر برقی زمان کمتری برای پخت غذا از شما میگیرد که در نتیجه مصرف برق نیز کاهش پیدا میکند. نکته مهم تر اینکه در فرهای برقی غذا در معرض دی اکسید کربن ناشی از سوختن گاز قرار نمی گیرد در نتیجه غذای سالم تر خواهید داشت.

فر برقی بخریم یا فر گازی؟

بهترین مارک خرید فر توکار ایرانی به نظر شما کدام برند است؟

راهنمای خرید فر توکار برق گاز

راهنمای خرید فر توکار گازی + معایب

فر توکار گازی فقط توسط گاز شهری قابلیت استفاده دارد و فقط برای استفاده از جوجه گردان دستگاه نیاز به برق می باشد.

معایب خرید فر گازی چیست؟

خرید فر گازی معایب بسیاری داشته، به همین دلیل گزینه ی مناسبی برای انتخاب نمی باشند، از جمله: پخت غیر یکنواخت مواد غذایی به صورتی که در این فر ها اغلب مغز غذا نپخته باقی می ماند.

خاموش شدن مکرر فر به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی به شعله داخل محفظه فر در حین پخت غذا، پایین بودن سرعت پخت در فر های گازی.

اهمیت شکل ظاهری در خرید فر توکار

شکل ظاهری فرهای توکار معمولا ترکیب شیشه و استیل میباشد ( فر شیشه سفید، فر شیشه مشکی، فر با نمای شیشه مشکی و استیل ).

شیشه بکار رفته در فر توکار معمولا سه و یا چهار جداره هستند که این خود باعث جلوگیری از اتلاف انرژی، جلو گیری از داغ شدن شیشه ی بیرونی فر و مخصوصا دستگیره فر و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

هنگام خرید فر توکار دقت نمایید که امکان باز کردن شیشه های درب فر وجود داشته باشد که این مورد نیز در نظافت و شستشوی فر اهمیت بسیاری خواهد داشت.

راهنمای خرید فرهای گازی برقی

فرهای گازی برقی دارای یک مشعل گازی در پایین محفظه فر و یک المنت برقی در بالای فر می باشند. اما این احتمال وجود دارد که مغز غذا، کیک و شیرینی به خوبی پخته نشود و خام بماند. یه جورایی ممکن است غذا یکنواخت پخته نشود.

برای نصب فر گازی برقی حتما باید یک انشعاب گاز + فلکه قطع/وصل گاز مجزا داشته باشید، چرا که در غیر این صورت نصب و گارانتی فر ممکن است دچار مشکل شود.

خرید فر توکار آلتون پیشنهاد اول ماست

با خرید فر آلتون از فروشگاه آنلاین سینک گرانیتی از حمل رایگان + نصب رایگان نیز بهره مند خواهید شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *