هود آشپزخانه

هود مخفی چه مارکی خوبه؟

هود مخفی توکار

راهنمای خرید هود مخفی توکار

هود مخفی جز جدیدترین مدل هود های توکار آشپزخانه هستند که امروزه بیشترین سهم فروش هود بازار ایران را به خود اختصاص داده اند.

هود مخفی یا هود توکار همان طور که از نام اش پیداست کاملا داخل کابینت آشپزخانه نصب می شوند. طوری که کف کابینت بالای اجاق گاز برش خورده، بدنه هود داخل کابینت و در محل برش خورده نصب می شود.

به دلیل قرار گرفتن قسمت فوقانی یا بدنه هود مخفی داخل کابینت مقداری از صدای هود نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

مزایای هود مخفی توکار چیست؟

هود مخفی موتور فلزی

هود مخفی موتور فلزی آلتون مدل H603S دارای یک موتور پر قدرت با مکش بالا می باشد. هود توکار موتور فلزی طول عمر بالایی دارد و بر اثر گرمای ناشی از پخت و پز دفورمه نمی شد.

دفورمه شدن پروانه موتور باعث ایجاد صدای موتور در بلند مدت خواهد شد.

هود مخفی سنسوردار

هود مخفی سنسوردار بیمکث مدل B2052U قابلیت روشن کردن اتومات هود را به شما می دهد. سنسور حرارت، دود و بو از قابلیت های ست که بر روی اکثر هودهای مورب و برخی از هودهای توکار نصب می شود.

هود مخفی کم صدا

هود مخفی داتیس مدل گلوریا به دلیل قابلیت نصبی که بصورت توکار دارد باعث می شود مقداری از صدای هود هنگام آشپزی کم شود.

هود مخفی به دلیل طراحی و تکنولوژی جدیدتر نسبت به سایر هود ها صدای کمتری دارد.

هود مخفی کنترل دار

هود مخفی کنترل دار ایلیا استیل مدل دیبا مزیتی که دارد اول از همه از کثیف شدن پنل هود شما جلو گیری میکند و برای روشن/خاموش کردن، کم و زیاد کردن مکش هود از راه دور بسیار موثر است.

امروزه اکثر هودهای مخفی لمسی دارای ریموت کنترل می باشند.

سایز هود مخفی

سایز هود مخفی اخوان مدل H64TG بصورت استاندارد 70 سانتیمتر می باشد، اما با توجه به سایز متغیر کابینت ها هنگام طراحی ممکن است هود مخفی سایز 80 و 75 سانتی فقط قابلیت نصب را داشته باشد.

هود مخفی پرنیان استیل مدل PH4703 دارای سایز 75 سانتیمتر می باشد.

هود مخفی لمسی

هود مخفی کلید لمسی کن مدل 1450 جزو جدیدترین مدل هودهای توکار آشپزخانه می باشد زیرا که هود های مخفی قبلا بصورت کلید مکانیکی تولید می شدند که از زیبایی هود کم می کرد.

اکثر هود های مخفی کلید لمسی را در برندهایی همچون کن، اخوان، بیمکث، داتیس و آلتون، ایلیا و پرنیان استیل به راحتی می توانید پیدا کنید.

معایب هود مخفی توکار چیست؟

نصب هود مخفی

در نصب هود مخفی بصورت توکار باید کابینت به دقت برش خورده شود و در صورت اشتباه محاسباتی در ابعاد کابینت ممکن است کابینت و یا حتی درب کابینت اجازه نصب هود مخفی را به شما ندهد.

عدم نصب فیلتر ذغالی در هود مخفی

هود مخفی قابلیت نصب فیلتر ذغالی را ندارد و توصیه هم نمی شود فیلتر ذغالی نصب نمایید.

اول از همه از کارایی هود و مکش هود به شدت می کاهد و هنگام استفاده از هود باید درب کابینت باز باشد که ظاهر خوبی به آشپزخانه نخواهد داد.

هزینه بابت کابینت هود مخفی

برای نصب هود مخفی باید حتما بالای اجاق گاز شما کابینت مناسب با هود توکار از قبل نصب شده باشد، اگر نه به هیچ عنوان امکان نصب هود مخفی را نخواید داشت.

این برش کابینت باید حتما توسط کابینت کار انجام شود نه سرویسکار شرکت تولیدکننده .

پیشنهاد خرید بهترین مارک هود مخفی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *